ПОРТАЛ-САЙТИндексЗбИжЗИЙКалендарГалерияВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеПотребителиПотребителски групиВход

Share | 

Най-добър Пилот

Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Брой мнения : 709
Местожителство : Корелия
Професия : Пилот от Разбойническата Ескадрила
Любим цитат : "We'll put that in your biography. General Antilles was so good he couldn't fail when he tried to."
Registration date : 27.10.2006

ПисанеЗаглавие: Най-добър Пилот   Съб 13 Яну - 6:17

Ми, гле'ам че нещо тука Превозните Средства умряха. Никой не пише тук, бива ли така? За да се стимулира интереса към писането създа'ам следната тема-дискусия: Кой е Най - Добрият Пилот на космически кораб в Междузвездни Войни. Обаче ако обичате, не казвайте само има, а се обосновете и кажете защо мислите така. Smile

Готови? Старт!

За мен най-добрият пилот е Уедж Антилис. Като дете унищожава един пиратски космически кораб само със Z-95. След това участва в множесто мисии за Бунтовническия Съюз и битката при Явин, кадето върши много неща, но най-вече спасява Люк чрез най-имбалясалата маневра ever. След това с Люк основата Rogue Squadron и заедно вършат разни чудеса из галактиката. При Хот е първия човек, който поваля канонерка AT-AT. След това при Ендор взривява Звездата и става единственият човек оцелял и при двете нападения на Звездите. И още много, много, много, много, много подвизи. Уедж владее, муахахахахха!
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://www.bezsmarten.free.bg
Бобо W
Рицар джедай
Рицар джедай

Брой мнения : 1003
Registration date : 01.11.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 13 Яну - 6:46

Ако трябва да гледаме фактите, Джейна Соло. Както самия Уедж отбелязва (или беше Коран, не помня) в разговор двамата обсъждат джайна, казвайки че на нейната възраст те двамата, взети заедно, са имали много по-малко свалени изтребители... Но като се замислим, че Джейна е още млада и неопитна дори в Битрейъл, а Уедж е генерал, си абсолютно прав. Но пък Джейна има по-голям потенциал от него.
Вижте профила на потребителя
Darth Sanguinis
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male
Брой мнения : 1993
Местожителство : The Purgatory
Професия : Purifier
Registration date : 30.09.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 13 Яну - 6:47

Еми да пръсва пиратите щото не е на себе си от бяс заради смъртта на родителите си.И аз да бях и аз щях да мога( АКО знаех как се пилотира де)

За мен дъ бест си е анито.И той от малък се занимава с механика-на реактивна шейна и то.И съвсем сам си я строи и управлява.После в Невидима Заплаха пръсва КОМАНДЕН ТЕЖКИ КРАЙЦЕР БЪКАН отвсякъде с дроиди и Vulture-и и то с N1 който е значително по труден за пилотаж от Хедхънтъра.И тогава е много по малък от уедж.После с актиса в битката при корусант-спасява обито по грандиозен начин и едновременно влиза в кораба.Доджфайта с Вентрес и въобще всичките му мисии

ПП Забележет-при полетите на анакини ВИНАГИ има импровизация и изобретателност

ППП Прав си дади.Този раздел ми е силата и най много за него обичам да пиша така че ще пиша и аз ако мога
Бобо W
Рицар джедай
Рицар джедай

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 13 Яну - 6:50

Извинявай, Санг, но примерите ти са леко неподходящи. Както ни е известно, ако си гледал филма все пакSmile, унищожаването на кораба е чиста случайност... А Х-Уинг също е сложен кораб...

За епизод 3 - вярно, много беше добър... но само на фона на другите.

С Вентрес пък е пълна излагация... както каза Оби, свали половината град, за да гони един кораб... Селяния, кво да ти кажа.
Darth Sanguinis
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 13 Яну - 6:53

Оф не ти говоря за това че пръснал суматиии град.Просто я гонеше много умело.Нали говорим за пилотажа все пак.Не наблягам на това колко зле стреляше.А на епизод 1 все пак БШЕ ЛАПЕЕЕЕЕ

Гледал съм филмите
Бобо W
Рицар джедай
Рицар джедай

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 13 Яну - 6:56

Еее чакай сега стрелянето е част от пилотажа... Ако Люк не бе умерил дупката, колко щеше да струва пилотажа му? Нищо.....
Darth Sanguinis
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 13 Яну - 6:58

Да бе.Казах за стрелбата по повод ан вентрес.Иначе е така.

Макаар че като помисля вентрес летеше по добре
evgenidb
Посветен
Посветен

Брой мнения : 14
Registration date : 19.09.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 13 Яну - 7:03

Не знам дали Уедж Антилес е най-добрият пилот, но той определено ми е любимият. А подвизите му на него и неговата ескадрила (дори две ескадрили - на Единаците и Призрачната) да ги наречеш по-малко от легендарни ще бъде непростимо светотатство. Така че избирам него, въпреки че се съмнявам, че е най-добрият.

Но аз ще напиша и няколко други пилоти, за да улесня избора на останалите.
- Анакин Скайуокър - на девет години печели състезанието с реактивни шейни Бунта на Татуин. При това той е първият човек, който е успял да го направи. След това горе-долу по същия начин се доказва и на Корускант, когато вече е бил приет в Джедайския Орден. Сигурно здраво мъмрене е получил тогава! Но и това не е всичко. По времето на Войните на Клонингите и по-късно, когато се превръща в Дарт Вейдър, той определено е летял като доказан пилот - т.е. помита всичко по пътя. Основното му оръжие при пилотирането е неговата интуиция, подсилена от Силата.
- Люк Скайуокър - на отрочето на Анакин също не му липсват пилотски умения. Няма нужда да напомням кой унищожи първата Звезда на Смъртта (въпреки, че това действие често се приписва на Уедж Антилес, от което той много се дразни!). Като дете Люк честичко е правил скоростни разходки из проломите на Каньона на Бедняка (мисля, че така се казваше) на Татуин. Но като порасна малко и се включи в клуба на Бунтовниците, определено си спечели уважението сред останалите пилоти за неговите пилотски умения. Но и това не е всичко - заедно с Уедж Антилес, той основава Разбойническата Ескадрила. Жалко само, че кариерата му не продължава кой знае колко дълго (само 4-ри години). Той зарязва пилотажа, за да стане джедай. Но това не означава, че пилотските му умения са отслабнали - дори напротив! Все пак сега той разполага и с едно наитина мощно оръжие - СИЛАТА.

Инфото за другите пилоти ще напиша по-късно. Сега само ще изброя някои от тях:
- Хан Соло и Чубака
- Джейна Соло
- Джанго и Боба Фет
- Барон Сунтир Фел
- Тайко Селчу
- Коран Хорн
- др.
Obi-Wan_Mario
Посветен
Посветен

Брой мнения : 20
Registration date : 25.01.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Сря 31 Яну - 7:41

Хан Соло е най-добрият.Все пак управлява много добре винаги с проблеми Хилядолетен сокол и в епизод 5 Империята отвръща на удара помните ли как Хан измисли как да се скри до звездният разрушител-това бе истинска импровизация и надхочивост от един добър пилот.
Eager
Посветен
Посветен

Male
Брой мнения : 17
Местожителство : Echo Falls, Naboo
Професия : Rebel Commando
Registration date : 22.01.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Сря 31 Яну - 15:15

Аз пък имам много опит в пилотирането (макар и в компютърни игри), и винаги твърдя, че късмета има огромно значение. Вижте само торпедото на Люк, пилотирането на сляпо на Хан, или дръзките маневри на Уедж.

Опита по принцип играе огромна роля (това вече го казвам от личен опит), ама добри пилоти колкото искаш пък все "добрите" оцеляват Smile Обикновено хората викат на това "ефекта на героя", ама ако се развиваше в действителност освен умение и опит бих го нарекъл късмет.
Вижте профила на потребителя http://forum.starwarsbg.org/
The Heart of Hearts
Посветен
Посветен

Male
Брой мнения : 21
Registration date : 02.01.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Пет 2 Фев - 14:58

Хан Соло евъР . Освен ,че е страшен пич мой ти герой ама е и супер иновативен във пилотирането си ( за малко щях да каза шофиране Very Happy ) Интересно ми е кой ви е любимият кораб като цяло ? :Д
Darth Sanguinis
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 3 Фев - 0:14

Да добра тема ще бъде за най любим кораб да направим дипитване.Иначе хан си го бива наистина ама като е в екип с чубака да му помага за поправките
vurbito
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Брой мнения : 1177
Професия : Bassmaster
Любим цитат : Obey your master! MASTER!
Registration date : 20.07.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 3 Фев - 2:24

мииииии

според мен е........*барабани*...........*фанфари*....Люк Smile....в някоя книг пилотираше сам сокола с силата Smile мноо ме радва
Dart Vader
Sith Master
Sith Master

Male
Брой мнения : 996
Местожителство : на борда на "Екзекутор"
Професия : Ситски Лорд
Любим цитат : "This weapon is your life"-Obi-Wan Kenobi to Anakin Skywalker
Registration date : 02.10.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 3 Фев - 5:25

Ми честно казано то има бая добри пилоти но според мен Люк е един от най-добрите Cool
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Любим цитат : "We'll put that in your biography. General Antilles was so good he couldn't fail when he tried to."

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 3 Фев - 8:11

Dart Vader, би ли се обосновал?

Vurbito, Силата сама по себе си не те прави велик пилот. Оби, например умее да я ползва, но въпреки това е крайно некадърен пилот. Както и повечето джедаи. Съвсем малко представители на Ордена умеят да се възползват напълно от Силата и честно казано не мисля, че Люк е един от тях. Дори и реакциите му да са изострени, това не е достатъчно. Пилотите с опит така или иначе са свикнали на бързите космически мелета и скоростта на рекциите им вероятно биха могли да се мерят с тези на повечето джедаи.

"Еми да пръсва пиратите щото не е на себе си от бяс заради смъртта на родителите си.И аз да бях и аз щях да мога( АКО знаех как се пилотира де)"
-Ъхъ, да, когато човек е ядосан той става супермен. Riight, riight, стига си гледал филми и поизлез навън малко. Когат' си ядосан почти нямаш контрол над себе си и вършиш глупости. Един ядосан пилот допуска множество грешки и ако човека срещу него внимава би могъл да се възползва и да го убие.

Анакин е добър пилот, но лично смятам, че въобще не може да се мери с опитен пилот. Първата причина е, че е изключително самоуверен и арогантен. С всяко движение на изтребителя си се старае да издразни противника си и да му покаже колко добър е. Пилот с опит лесно може да се възползва от глупостите, които Нинка върши през цялото време. Да не говорим, че всъщност сме го виждали да се бие основно срещу дроиди, а те са малоумни. Развит софтуер, да, но хич не могат да се мерят с интелекта и уменията на истински жив пилот.

Тези, които твърдят, че е Хан е най-добрия може би са на прав път. Наистина всичко, което върши по време на Епизод 5 е невероятно. Бяга между два ISD и изтребители, след това влиза в астероидното поле и оцелява. Като цяло все гениални неща, но въпросът е дали голяма част от тези подвизи не се дължи на Сокола и подобренията му?
Бобо W
Рицар джедай
Рицар джедай

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 3 Фев - 8:51

Дади, Оби-Уан е един от най-добрите пилоти сред падауаните за своето време. Не е некадърен пилот, даже е много добър, просто в сравнение с Анакин бледнее.
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 3 Фев - 9:06

Дам, всъщност наистина съм се заблудил по отношение на некадърността на Оби. Въпроса е, че изказванията му от типа "Flying is for droids" показват, че пилотирането му не е първа грижа. Да, може някога да е бил добър, но дали двайсет години по-късно е пак толкова добър, особено при положение, че надали е намерил причина да развиа пилотските си умения.

Всъщност защо Оби не харесва пилотирането? Smile
Dart Vader
Sith Master
Sith Master

Male
Брой мнения : 996
Местожителство : на борда на "Екзекутор"
Професия : Ситски Лорд
Любим цитат : "This weapon is your life"-Obi-Wan Kenobi to Anakin Skywalker
Registration date : 02.10.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 3 Фев - 9:08

Щото може да се потроши Smile
Бобо W
Рицар джедай
Рицар джедай

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 3 Фев - 9:22

Защото Анакин кара!

В Ученик на Джедая Оби си показва солиден афинитет към пилотирането, но след като взима Анакин за падауан...
Nik Skywalker
Посветен
Посветен

Male
Брой мнения : 34
Професия : Padawan of the republic
Любим цитат : And now , I m a Jedi .
Registration date : 05.04.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Чет 5 Апр - 6:07

Мисля че наи-добрият пилот е Анакин . Прави страшни и бързи лупинги . Но все пак е разумен пилот.
ShadowMan
Тъмен Джедай
Тъмен Джедай

Male
Брой мнения : 766
Местожителство : София
Професия : Пиене, пушене, музика, момичета, дискотеки и т.н
Любим цитат : Who Cares ?!
Registration date : 18.01.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Чет 5 Апр - 7:02

Бобо W написа:
Дади, Оби-Уан е един от най-добрите пилоти сред падауаните за своето време. Не е некадърен пилот, даже е много добър, просто в сравнение с Анакин бледнее.
ти добре ли си бе анакин е роден за пилот тои оби-Уан в третата част като отиваха да спасят Палпатин.Онзи оби-уан го беше страх докато анакин правеше егати каскадите
[SW]Obi-Wan Kenobi
Падауан
Падауан

Male
Брой мнения : 101
Професия : Мастър Джедай
Любим цитат : Нека силата да бъде с теб!
Registration date : 20.03.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 7 Апр - 9:21

ShadowMan написа:
Бобо W написа:
ти добре ли си бе анакин е роден за пилот тои оби-Уан в третата част като отиваха да спасят Палпатин.Онзи оби-уан го беше страх докато анакин правеше егати каскадите

Съгласен съм с ShadowMan!!
Force
Sith Master
Sith Master

Male
Брой мнения : 433
Местожителство : София
Професия : Джедай
Registration date : 12.12.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 7 Апр - 9:34

Анакин е най - добрият джедай пилот, а може би след него се нарежда Олби .....
Вижте профила на потребителя http://emma-watson.net/
[SW]Obi-Wan Kenobi
Падауан
Падауан

Male
Брой мнения : 101
Професия : Мастър Джедай
Любим цитат : Нека силата да бъде с теб!
Registration date : 20.03.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 7 Апр - 9:50

Не след анакин мисля че е Люк и после е оби уан...
DuGalle
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Брой мнения : 917
Местожителство : При майката на Dadi
Професия : Баща на Dadi
Любим цитат : Go to hell dadi and burn there!
Registration date : 26.07.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   Съб 7 Апр - 11:01

Кой е Олби?
Вижте профила на потребителя http://ued-dugalle.blogspot.com/
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добър Пилот   

Най-добър Пилот
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next