ПОРТАЛ-САЙТИндексЗбИжЗИЙCalendarGalleryВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеПотребителиПотребителски групиВход

Share | 

Сбъдването на едно пророчество Част 2

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
felix666
Тъмен Джедай
Тъмен Джедай

Male
Брой мнения : 364
Местожителство : Ох не ми се мисли да пиша...
Професия : Комарджия
Любим цитат : Дойдох,видях,победих.
Registration date : 22.08.2006

ПисанеЗаглавие: Сбъдването на едно пророчество Част 2   Чет 10 Май - 5:40

Извадка от Холокрона на Дарт Моул

Още от първият ден на тренировките видях на практика потенциала в младият Феликс след само 3 дни работа с тренажорите на различна трудност те вече представляваха играчки за него. Напредъкът беше забележителен на четвъртият ден вече пуснах дройда-трениор. В началото беше трудно но скоро започна да отстоява по ефективно срещу него. Аз седях и го напътствах отстрани. До края на годината зареждах различни учебни програми на дройда с различни техники и познатите бойни стилове и рано или късно Апрентисът ми успяваше да надвие над всичко което изправях срещу него. През първата година на обучението той научи неверояно много, невероятно бързо. След като минаха всички бойни стилове накрая остана само един срещу който не бях го изправил това беше стилът Джуио стилът който аз използвах с моя двоен меч. Дойде моента ученикът да се изправи срещу учителя над 2 месеца бяха необходими за да може да ми се противопостави успешно а след още един се случи немислимото в един дуел той успя да ме обезоръжи и да ме повали в този момент разбрах че първата фаза на обучението му е към края си.

В храма дни след двубоя

Една ранна сутрин в кабинета на ДуГал нахлу дройда Трипиекс с викове, че са нападнати, че накрая са ги открили и, че е готов за битка. ДуГал чрез Силата си привика меча в ръката си и тръгна с бърза крачка към новото присъствие в Силата което усещаше. Колкото повече приближаваше главната порта толкова по ясно усещаше това присъствие. Накрая се изправи срещу нещо подобно на него самият човек облечен в тъмни одежди и наметало той го чакаше с включен меч. ДуГал осъзна, че Императора го беше намерил и включи меча си и се приготви за битка. Другият сит се казваше ДаркЕйнджъл и беше дошъл да премери сили с бившия ученик на неговият господар. Битката започна изневиделеца двата меча затанцуваха в смъртоносен танц сблъсквайки се с цялата ярост на която бяха способни двамата им притежатели. В началото силите бяха равни макар че се очакваше стафа да е по силен от единичен меч но собственика на единичният доказваше противното. Всяка атака на ДуГал не достигаше целта си постепенно козовете от ръкава му привършваха. Започваше да губи самообладания под напора на младият Сит който ставаше все по настъпателен в атаките си започваше все по трудно да защитава. ДуГал осъзна че това е края му че всичко е било напразно и че Куай Гон е сбъркал. С един съкрушителен удар Дарк изби меча от ръката на ДуГал и го запрати по една колона чрез силата.сега всичко щеше да приключи ако в този момент не се появи Феликс и не парира съкрущителният удар насочен към неговият учител. Дарк беше изненадан от това развитие на нещата и от настъпление той пристъпи към отстъпление не след дълго видя че доста по младият от ДуГал ще го затрудни неймоверно много ДаркЕйнджъл използва силата за да хвърли Феликс по колоната под която лежеше ДуГал и изчезна в джунглата без да довърши задачата си. Феликс бързо отиде при своя учител и прегледа за рани и пулс видимо нямаше нищо но ДуГал лежеше с изцъклени очи загледани в нещо от хоризонта и не отговаряше на въпросите който му се задаваха скоро Феликс използва силата за да внесе свяо учител в храма където Трипиекс направи пълно медицинско сканиране но не откри никакви проблеми. А ДуГал изглеждаше като смазан ръменете му бяха отпуснати очите безжизнени не реагираше по никакъв начин на нищо постоя така и накрая се затвори в стаята си без да каже и дума на някого заключи и не отваряше на никой. Феликс и Трипиекс бяха разтревожени но нямаше какво да направят. След два дена ДуГал излезе и намери Феликс и му каза, че не е достоен да го обучава и че е най-добре да си тръгне преди да са дошли следващите убиици който ще прати Палпатин. След тези думи той отиде и се строполи на стола в кабинета си. Феликс настоя че говори глупости и да се стегне. Но това не помогна ДуГал беше пречупен той не мислеше че има някой който да го победи но след сблъсъка с ДаркЕйнджъл всичко се промени и той загуби своята увереност и мъдрост придобита през годините. Трябваше много време упорство и постоянство от страна на Феликс за да върне своя учител в форма но в крайна сметка успя и обучението му продължи.

След злополучните събития свързани с тъмният джедай много трудно ги превъзмогнах но благодарение на Ученика ми успях да се овладея и да продължа обучението му. От битката с джедая научих две неща, че не съм всесилен и, че още има неща който трябва да предам на ученика. Когато най накрая упражненията продължиха аз трябваше да покажа как по време на битка да се ползват други умения от силата освен самото владеене на меча. Започнахме акробатики които се отдаваха лесно на Феликс и скоро той можеше да ги прилага по всяко време и място. Последното което трябваше да научи беше да ползва силата за да си взаимодейства с околната среда по време на битка. Това отне повече време от колкото предполагах. Тогава по време дуелите ни аз си прибирах меча и използвах само силата за да го възпирам или атакувам след доста дълго време най-накрая успя да открие това за което аз исках да научи,че за всяко действие има противодействие. Той започна да използва силата за да се справя с мен и мойте трикове. Не след дълго Феликс беше завършен в уменията си в битка. Дойде последният финален изпит от първият етап на обучението му. Един ден вместо стандартен спаринг с намалена мощ на мечовете реших че е дошло време за последната битка. Битката беше ожесточена и напрегната продължи повече от час аз използвах всичко което знам и мога той правеше също. Накрая след дългата битка Феликс спря меча си на сантиметри от врата ми. За секунда се гледахме след което ми подаде ръка и след като се изправих му казах че искам да го видя след 10 мин в централната зала на храма в най-долното ниво. Там беше церемонията му по посвещаване.

Подземията на Храма

-Феликс коленичи!
-Твоето обучение започна преди повече от 2 години ти положи много старание и показа много умения днес беше твоят изпит който ти взе с отличие от този ден ти вече не си просто някой който аз обучавам сега ти си Апрентис на Силата! Като знак за това твое звание ти давам тази кутия в нея има един кристал който ти трябва да добавиш в меча си. Виждам че твоят любим стил на борба е силният стил,ти наблягаш на концентрирани точни и мощи удари този кристал ще ти момогне да доосъвършенстваш тези умения.
-Твоето обучение ще се състой от три етапа: първият беше владеене на силата на тялото и битка с меч, вторият ще е овладяване на силата на ума и използване на знанията, третият последен етап ще е за всичко което още не си научил от предишните два.
-Сега изправи се Феликс Апрентис на Силата.

По време на вторият етап от обучението на Феликс прекрвахме невероятно много време в архива и библиотеката ми. Там той четеше за миналото за настоящето за всичко в тази вселена тук имаше както копия от джедайски така и от ситски документи имаше документи на Републиката,Империята имаше дори няколко запазени от управленията преди Републиката. Не показваше завиден интерес към тази част от обучението но аз много държах на него и той се стараеше често губеше търпението и пращаше някой документ по стената след което го взимаше отново и го довършваше. Осещах че му е трудно дори неприяно но “Информацията е Сила” беше каза адмирал Траун и яз бях съгласен. За две години всеки ден четяхме и обсъждахме различни неща в крайна сметка Феликс превъзмогна отношението си и се справяше доста добре. През времето на етапа нямаше проблеми накрая дори Феликс получаваше пратките с актуална информация от Родианеца. Аз бях доволен виждах как младият неопитен и наивен наемник се превръща в един истиснки мъдър уравновесен и силен Адепт на Силата. Накрая на етапа аз подготвих изпит в който съчетах силата на ума и силата на тялото. Арената на изпита представляваше поле с древни колони той трябваше да се качи върху тях и да отговаря на въпросите ако се забавеше колоните се срутваха и ако не беше достатъчно бърз можеше да загине, но той ме изненада отново от всичките 15 въпроси той не отговори само на два но успя да скочи преди колоните да го смачкат. Отново посвещението му беше в централната зала на храма където му подарих празен Холокрон който той сам да запълни един ден. Додох му и следващата степен той вече не беше Апрентис на Силата той стана мой Падуан.

Епилог

Дори сега обучението на Феликс продължава той научи много от старият ДуГал но още има какво да научи понякога губи своето търпение и концентрация все още основно решение на проблемите с който се сблъсква е грубата брутална сила и реженето на кофи. Но той е все още млад и знам, че ще намери баланса и ще изпълни предначертаната му съдба...
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://Games.BG
DuGalle
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Брой мнения : 917
Местожителство : При майката на Dadi
Професия : Баща на Dadi
Любим цитат : Go to hell dadi and burn there!
Registration date : 26.07.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Сбъдването на едно пророчество Част 2   Чет 7 Юни - 12:08

Хм никой нищо не каза за творчеството ни това е нов Жанър Кооперативен разказ.
Вижте профила на потребителя http://ued-dugalle.blogspot.com/
felix666
Тъмен Джедай
Тъмен Джедай

Male
Брой мнения : 364
Местожителство : Ох не ми се мисли да пиша...
Професия : Комарджия
Любим цитат : Дойдох,видях,победих.
Registration date : 22.08.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Сбъдването на едно пророчество Част 2   Чет 7 Юни - 13:02

Еми днешните хора не четат много книги а цъкат на умни игри като ЦС.
Вижте профила на потребителя http://Games.BG
Darth Nihilus
Sith Master
Sith Master

Male
Брой мнения : 422
Местожителство : Deep in the dark spirits...
Registration date : 26.11.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Сбъдването на едно пророчество Част 2   Чет 26 Юли - 6:46

Идеята е интересна. Чия беше?

''Кооперативен разказ'' това не мога да го схвана.
Вижте профила на потребителя
Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male
Брой мнения : 1838
Местожителство : Корускант
Професия : Върховен Учител в Джедайския Орден
Любим цитат : The Dark Side... is a pathway to many abilities some consider to be... unnatural
Registration date : 14.07.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Сбъдването на едно пророчество Част 2   Чет 26 Юли - 9:28

Вие ли го писахте?????

Sith Master
Sith Master

Male
Брой мнения : 422
Местожителство : Deep in the dark spirits...
Registration date : 26.11.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Сбъдването на едно пророчество Част 2   Чет 26 Юли - 9:40

Интересен въпрос Wink Главните герой са Феликс и ДуГал - все непознати Smile
Вижте профила на потребителя
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Сбъдването на едно пророчество Част 2   

Сбъдването на едно пророчество Част 2
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1