ПОРТАЛ-САЙТИндексЗбИжЗИЙCalendarGalleryВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеПотребителиПотребителски групиВход

Share | 

Най-добрата стратегия на всички времена?

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Брой мнения : 709
Местожителство : Корелия
Професия : Пилот от Разбойническата Ескадрила
Любим цитат : "We'll put that in your biography. General Antilles was so good he couldn't fail when he tried to."
Registration date : 27.10.2006

ПисанеЗаглавие: Най-добрата стратегия на всички времена?   Пон 11 Юни - 12:24

Не знам дали знаето, но аз знам, че знам мног стратегии и знам, че зная, че съм голям техен фен. Това ми е любимия жанр игри, играл съм повечето най-известни.

Коя според вас обаче е най-добрата? Предлагам да ги делим в две категории:

Реалновремеви:
-За мен най-добрите тук са Age of Empires II, Warcratf III и Warhammer 40k. Три свръх уникални игри, много различни, с много интересни идеи и опции в тях. От не мога да кажа коя от трите е най-добра :Р

Походови стратегии:
-Heroes III и Civilization. Хироуса е ясен, ама за цивилизацията не мога да кажа коя от всички смятам, че е най-добра. Civ II, III и IV - всяка от тях има някави качества, с които изпъква пред другите. Но може би все пак четворката. Модерен геймплей, реалистична (горе-долу) управа на държавата. Хубава графика и нормална бойна система.

KOceTo
Techno Архитект
Techno Архитект

Male
Брой мнения : 1983
Местожителство : На главата ти отгоре.
Професия : Count Mortarius
Любим цитат : Join The Dark Side
Registration date : 29.09.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Пон 11 Юни - 12:30

Рядко срещам някой който да си пада по стратегий като мен, повечето си падат само по лайнейдж, силкроут и подобни, както и неизменния цеес.

Когато имам време аз игри, винаги играя стратегий.Било то импайърса, било то хероса (сега като се замисля отдавна не съм го пускал) или пък ред алерт, или старкрафт.Дади, навит да си направим турнирче по емпайерса (само да намеря дсиска че не съм си я сложил след катоми гръмна харда).
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Любим цитат : "We'll put that in your biography. General Antilles was so good he couldn't fail when he tried to."

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Пон 11 Юни - 12:38

Пф, отчайващо зле съм на играта. Нея я играя за кеф, както и повечето останали игри. Бавно, спокойно, без да се насилвам много. Единствената игра, която някога съм играл, с ясната цел да надобрея и да играя в мултиплейър беше Warhammer 40k. Уникална е, между другото, задължително я пробвай Wink

А за турнира - компютъра ми беше ударен от светкавица и сега съм с много стара машинка, която не би могла да издържи на мултиплейър мач. Като си я оправя - тогава може да врътнем една мрежичка Wink

Darth Sanguinis
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male
Брой мнения : 1993
Местожителство : The Purgatory
Професия : Purifier
Registration date : 30.09.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Пон 11 Юни - 12:38

Еееех дади. Все правиш някакви сравнения! Искате дискусии-ето ви един човек който знае как се правят!

Цивилизацията-играл съм само 3 и не останах очарован!

Хироус е готина игрица ама ми е писнала а Ейджа е много хубава игра! И две и три!
KOceTo
Techno Архитект
Techno Архитект

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Пон 11 Юни - 12:41

Хах тройката сега на новия комп може би ще ми тръгне, трябва да я пробвам.Дади, цаката на двойката е правиш много войска която да охранява многото работници които пращаш в сърцето на врага, да построят замък или кули.После докато се занимават със сградите нападаш пак и така постепенно имаш дпстатъчно силно снаряжение натрупано, за да го смажеш на един път.
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Пон 11 Юни - 12:43

Три е доста слабичка. Главно заради бойната си система, която IMHO е чист въпрос на късмет. Пробвай Civ II Gold. Само трябва да преглътнеш античната двуизмерна графика и вярвам, че свръх много ще ти хареса.

Ако пък имаш хубава машина и не ти се занимава със стари игри пробвай четворката. Наистина една модерна игра, с много нови и хубави опции. Може би най-сложна от всичките, но пак не чак толкова, че да не може да се играе за кеф, без да му мислиш много :)

AoE III за мен бе разочарование. Не че беше лоша, но много немащабна. Много им се кефя на пушките от 18 век, ама не може само от тях игра да направиш. Тези три сгради дето имаш и трите вида войници - тотално затъпяване на поредицата, според мен. Адски много интересни неща имаше вътре, не отричам. Търговските пътища, колодите карти. Интересни и оригинални хрумки, но просто очаквах повече.

За мен това е най-големия проблем при новите игри. Все тръгвам с някакви свръх големи очаквания. АоЕ 3 - свръх добра игра, но очаквах повече. Empire at War - и тя е много добра, но пак не ми изпълни очакванията. Battlefront II - същото. STALKER - мдам. Ужасяващо е Т.Т

Darth Sanguinis
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Вто 12 Юни - 1:17

ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ

И аз съм така. Играя за кеф без да мисля много ходове и стратегии освен ако не играя сериозно. Но гледам с малко мислене да си правя кефа!!!! АоЕ3 е яка зьа мен. Доста яка. Кампанията е интересна а градовете с карти са хубаво измислени!

Дади бройте ме и мен в мрежа ако е на АоЕ3

ПП Играйте Тибериум Уорс-свръх яка!!!!!
KOceTo
Techno Архитект
Techno Архитект

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Вто 12 Юни - 4:56

За двойката става дума.Тройката не съм я играл, но сега може да я сложа на новия комп, да я разуча, ако ще е на нея.
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Вто 12 Юни - 12:59

"цаката на двойката е правиш много войска която
да охранява многото работници които пращаш в сърцето на врага, да
построят замък или кули" - това е мултиплейър приом, да не говорим, че е леймърска техника - т.нар. "закулване". 3y3 R 1z 7r\/3 l337, не ползвам такива ламави тактики :Р

А да бутнем темата по посока на очакваните в бъдеще стратегии - Star Craft II, българската (!) WorldShift, както и уникалната (!!!) Spore (!!!!!!!). Три много добри бъдещи игри, очертаващи се да се превърнат в доста сериозни хитове (е, поне първата и последната, въпреки че и българската игра не изглежда лоша)

Чували ли сте ги тези трите, какви очаквания имате за тях? Smile

KOceTo
Techno Архитект
Techno Архитект

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Сря 13 Юни - 4:49

Старкрафт двойката.Много див трейлър.Като я гледам, дълго време мисля че няма да има равна.С нетърпение ще я играя...когато се появи по тракерите.

А дади, каква е твойта стратегия на емпайърса?Да атакуваш стената, докато изчакаш мойта войска да излезе да се сблъскат двете армий и по многочисления да победи?Според мен не е ламерска техниката, нищо че така играта свършва по-бързо.
vurbito
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Брой мнения : 1177
Професия : Bassmaster
Любим цитат : Obey your master! MASTER!
Registration date : 20.07.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Сря 13 Юни - 10:42

за в мрежа съм съгласен на lineage или WoW Smile също така Serious Sam (first encounter) Serious Sam II и Will Rock
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Сря 13 Юни - 10:59

Вурби, къш от темата, бе. Нито е за ММО, нито е за FPS . . .

Коце, закулването е едно от най-тъпите изобретения на модерния геймър и е тотална подигравка с всяка игра. Къде му е интересното да построиш три кули и казарма на входа на вражеската база? Доказваш се като тъп човек, който не може да играе различно и само цикли една и съща глупава тактика. Dawn of War точно затова е велика игра - или се движиш през цялото време, или губиш. Няма закулвания, барикади в собствената база, защото си обречен.

На АоЕ нямам стратегия, просто защото играя за кеф. Бавно и спокойно, без да се насилвам. Разни там компютри ме нападат, заграждам се със стени, играя си красивичко.

KOceTo
Techno Архитект
Techno Архитект

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Сря 13 Юни - 11:40

И аз съм тъй.Просто когато искам да мина някоя мисия, го давам тъй.А иначе за съжаление хубавата игричка има малко възможности.Другото освен това е да си сблъскаме армийте и да чакаме някой да избие чуждата.Е мжое да се играе със заобикаляне и отвличане на вниманието, ама ако си поставиш постове, и това не е добре.
Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male
Брой мнения : 1838
Местожителство : Корускант
Професия : Върховен Учител в Джедайския Орден
Любим цитат : The Dark Side... is a pathway to many abilities some consider to be... unnatural
Registration date : 14.07.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Чет 14 Юни - 0:58

Warhammer 40k Dawn Of War рулира... страхотна игрица lol!

Space Marines са най-яките според мен - For the Emperor Smile

Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Пет 29 Юни - 10:40

Тц, Тау са най-добрите. For the Greater Good, муахахахах! XD

Хвърлил съм око на две игрички - Star Trek: Armada II и Conquest: Frontier Wars. Обмислям и Mech Commander II, както и Star Trek: Away Team. Стар Трек, муахахахах! ^^ Тия дни кат' си подкарам моя комп ще си ги намеря и почвам да цикля, муахахахха! Smile

Darth Sanguinis
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Пет 29 Юни - 12:48

Аааа дади и аз днес гледах Mech Commander II в един магазин.
Ако ти хареса ще си я дръпна и аз. Пробвай я и ми кажи. От Стар Трек игрите останах доста разочарован!
Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male
Любим цитат : The Dark Side... is a pathway to many abilities some consider to be... unnatural

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Пет 29 Юни - 14:21

Dadi написа:
Тц, Тау са най-добрите. For the Greater Good, муахахахах! XD

Хвърлил съм око на две игрички - Star Trek: Armada II и Conquest: Frontier Wars. Обмислям и Mech Commander II, както и Star Trek: Away Team. Стар Трек, муахахахах! ^^ Тия дни кат' си подкарам моя комп ще си ги намеря и почвам да цикля, муахахахха! Smile

Не ги знам Тау, защото нещо не мога да инстална експанжъните... дава ми ерор. А Star Trek: Away Team не е никак лоша много даже ще ти хареса! Wink Ако си фен на такъв тип игри де Very Happy

Sith Master
Sith Master

Male
Брой мнения : 433
Местожителство : София
Професия : Джедай
Registration date : 12.12.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Пон 2 Юли - 0:43

За мен най - добрата си остава Age of Empires ||
Вижте профила на потребителя http://emma-watson.net/
Lino Walker
Bounty Hunter
Bounty Hunter

Male
Брой мнения : 798
Местожителство : Тарис
Професия : Ловец на глави (особено чалгарските)
Любим цитат : "I'm just a simple man trying to make my way in the universe." - Jango Fett
Registration date : 31.08.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Пон 2 Юли - 2:03

А за мен най-добрите са WarCraft 3 и Age of Empires.
Вижте профила на потребителя http://legacyofkainphbb.forumotion.com/
Spawn
Посветен
Посветен

Брой мнения : 44
Registration date : 03.06.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Нед 8 Юли - 10:11

Уаркрафт 3 Дъ Фрозен Трон форевър Smile
Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Пон 9 Юли - 1:20

Мхм... чакайте чакайте до ноември и после ще видиме коя е най-добрата стратегия. Излиза Empire Earth III. Майката си трака. Даже си изтеглих трейлъра на компа. Лудница ще е.

Посветен
Посветен

Брой мнения : 44
Registration date : 03.06.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Пет 20 Юли - 3:28

SUX all .. кви ги приказвате бее ламзери хх Very Happy

Най добрите :

MMORPG - World of WarCraft Най великата игра на света.
RPG - StarCraft-BroodWar , WarCraft III : The Frozen Throne
TSG - Counter-Strike , Halo , и играта с най-хубавите графики на света - FarCry
Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Пет 20 Юли - 4:29

мани мани и StarCraft 2 като излезе ебати стратегията ще е Shocked

Падауан
Падауан

Female
Брой мнения : 119
Местожителство : confidental
Професия : Командос
Registration date : 07.06.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Пет 20 Юли - 4:38

Heroes V

Starcraft - Brood War

WarCraft 3 - The Forzen Throne

Не че играя много стратегии, ама тея ми харесаха
Bloodcount
Посветен
Посветен

Брой мнения : 19
Registration date : 14.07.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   Вто 15 Юли - 0:38

Дади, , аз съм съгласен с игрите които си дал във първия пост, трябва да добавя няколко- C&C-всички игри, атмосферата, сюжета и идеите са неповторими. Също така SpellForce 2 без експанжъна е доста добра геймка, въпреки че има 2-3 неща за дооправяне.
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрата стратегия на всички времена?   

Най-добрата стратегия на всички времена?
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 10-те най-безполезни изобретения на всички времена
» Честит имен ден на всички антоновци
» До всички който могат да дадът ,някакво мнение за наи добрия бг,металдетектор
» All the Boys Love Mandy Lane - Всички момчета обичат Манди Лейн
» Любими мисли - цитати