ПОРТАЛ-САЙТИндексЗбИжЗИЙCalendarGalleryВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеПотребителиПотребителски групиВход

Share | 

Форумна Ролева Игра?

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Брой мнения : 709
Местожителство : Корелия
Професия : Пилот от Разбойническата Ескадрила
Любим цитат : "We'll put that in your biography. General Antilles was so good he couldn't fail when he tried to."
Registration date : 27.10.2006

ПисанеЗаглавие: Форумна Ролева Игра?   Чет 29 Май - 10:55

Но преди това - хора, айде малко активност, бре? :-/ Дачо, дека май започна т'ва "възраждане" не съм го видял ни един път, за останалите важи същото. Като цяло само Dart Vader, Darth Haima (Mataul?) и аз постваме :-/ Не е хубаво така, бре, дайте малко да се стегнем :- )

Та, именно с цел повишаване на интереса към форума и т.н. предлагам да си направим една Форумна ролева игра, оттук насетне наричана ФРИ за по-кратко :- )

Какво е това? Ами, името "ролева игра" предполага играенето на роля (o rly?). Идеята е всеки от нас да играе един измислен герой от Сагата и да пишем нещо като обвързани разкази, развивайки една изцяло наша си история. Ако някой някога е играл настолни ролеви игри, от рода на Подземия и Дракони или българските Ендивал и Приключение с меч и магия (или това го прекръстиха на нещо друго?), вероятно има представа за какво става въпрос.

Като цяло, ако има сериозност от страна на играещите, винаги се получава супер интересно, още повече когато има две противопоставящи се страни.

След разни размисли от моя страна стигам до няколко извода, по отношение протичането на играта. Четете нататък:

1) Действието да се развива по време на Войните на Клонингите или казано иначе в периода от края на епизод II ("Клонираните атакуват") до края на епизод III ("Отмъщението на ситите"). Причини - бол: има джедаи и тъмни джедаи и всеки спокойно ще може да играе такъв, което е невъзможно в ерата на Бунта и Империята. Има наистина мащабни и епични битки, за разлика от Галактическата гражданска война, където битките са по-скоро малки рейдове (простете, не се сещам за българската дума :-)) от страна на бунтовниците. Освен това и за тази ера има доволно количество информация, което все пак вкарва действието в някакви рамки и не кара да се чудим "а това може ли, а това има ли го?".

2) Да има водещ или "гейммастър". Става въпрос за един човек, който да следи играта да се движи в рамките на реалистичното - да няма ситуации "аз съм сам срещу вражеската армия, но съм убер пич и ги бия всичките", да не се получават кавги между играчите, а и също така да бута историята в правилната посока (всъщност не съм убеден, че това е нужно, но като цяло без тая опция не знам дали бихме могли да убедим някой да е водещ. Защото човека, поел тази длъжност се лишава от правото да играе и със собствен герой, тъй като е възможно да отсъжда спорни ситуации в своя собствена полза).

3) Да се огриничат "комичните" ситуации. Не казвам да няма майтапи, просто да не се прекалява. Наистина нека се спазва една норма на реалистичност, ако обичате :- )

За да тръгне този проект обаче трябва да се съберат достатъчно желаещи. Да речем едно "петима" звучи добре. Защото ако играем само двама или трима ще се получи твърде скучно. И, разбира се, всички трябва задължително да са редовни, с поне един пост в играта на седмица (по-напред може този минимум да се покачи, в момента е толкова заради така или иначе ниската активност)
. Ако няма редовност и отговорно отношение към играта - нищо няма да се получи.

Очаквам желаещите да се обадят задължително в тази тема, също така и ще се радвам на мнения и препоръки за дооформяне на концепцията :- )

Dart Vader
Sith Master
Sith Master

Male
Брой мнения : 996
Местожителство : на борда на "Екзекутор"
Професия : Ситски Лорд
Любим цитат : "This weapon is your life"-Obi-Wan Kenobi to Anakin Skywalker
Registration date : 02.10.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Чет 29 Май - 11:57

Сори Дади ма нема да се получи първата не стана какво ли остава за втората Sad
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Любим цитат : "We'll put that in your biography. General Antilles was so good he couldn't fail when he tried to."

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Чет 29 Май - 12:06

Не, традиционно първото ФРИ e обречено на провал. Наследника е по-добър от предшественика си, така е устроен светът :- )

DarkAnGeL
Тъмният Лорд на Ситите
Тъмният Лорд на Ситите

Male
Брой мнения : 868
Местожителство : Iridonia
Професия : Sith lord
Любим цитат : Dark side
Registration date : 15.07.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Чет 29 Май - 16:30

еми нека опитаме ама трябва един администратор поне да влиза за да може да напрай форумите и прочие ...
Darth Haima
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Брой мнения : 40
Registration date : 20.05.2008

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Пет 30 Май - 5:22

Аз с две ръце гласувам да си имаме ФРИ.

DarkAnGeL написа:
еми нека опитаме ама трябва един администратор поне да влиза за да може да напрай форумите и прочие ...

В този случай ще чакаме Фисто да се появи .

Smile
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Пет 30 Май - 12:25

Такам, Тъмния ангел, Хаима (или Хайма? римува ли се с кайма? Razz) и аз. Вейдър, проявяваш ли желание да участваш?

Очаквам (или поне се надявам на) включване от страна на Санг и Фисто. И Драутран ;-р

Dart Vader
Sith Master
Sith Master

Male
Брой мнения : 996
Местожителство : на борда на "Екзекутор"
Професия : Ситски Лорд
Любим цитат : "This weapon is your life"-Obi-Wan Kenobi to Anakin Skywalker
Registration date : 02.10.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Съб 31 Май - 8:44

Ако имам свободно време ще участвам Wink
Darth Sanguinis
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male
Брой мнения : 1993
Местожителство : The Purgatory
Професия : Purifier
Registration date : 30.09.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Съб 31 Май - 9:37

Твърдо ЗА! Аз и в скайпа ти писах, че съм ЗА.
Вярвам, че ще се получи. Гейммастър - НЕ ми бройте кандидатурата!
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Съб 31 Май - 14:40

Ок, събрахме се петима! Кат' се появи Фисто и ще говоря и с него.

Сега следващият казус е - имате ли някакви обструкции по набързо начертаните правила? Смяна на времевия период искате ли? Какво мислите за гейммастъра - нужен ли е или можем да се оправим без подобен човечец? :- )

Darth Haima
Ситски Лорд
Ситски Лорд

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Нед 1 Юни - 3:34

Еми , май и за времевия период и за гейммастъра ще трябва да проведем гласуване: Аз бих искал времевия период на играта , да обхваща Възхода на империята и появата на бунтовниците. Зз гейммастъра отново гласувам с две ръце.
ShadowMan
Тъмен Джедай
Тъмен Джедай

Male
Брой мнения : 766
Местожителство : София
Професия : Пиене, пушене, музика, момичета, дискотеки и т.н
Любим цитат : Who Cares ?!
Registration date : 18.01.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Нед 1 Юни - 7:17

Съгласен съм !! много добра идейка с която форума ще се възроди, но проблема с администраторите си остава, а без тях ще ядеме прас
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Пон 2 Юни - 9:35

Хъм, всъщност, дойде ми няк'ва псевдо гениална идея на ум. Историята на ФРИ-то всъщност да е алтернативна история. Това, което имам предвид е, че по време на епизод III цялата операция с отвличането на Палпатин всъщност успява, в следствие на което Сидиъс решава, че Конфедерацията ще спечели войната, изсценира смъртта на Палпатин, застава изцяло зад Конфедерацията, в образа на Дарт Сидиъс и всъщност започва да превръща CIS в своята нова Империя.

Междувременно Републиката се разцепва, все повече светове я напускат, някои се присъединяват към Конфедерацията от страх, други защото вече не се страхуват от евентуални наказателни мерки от страна на Републиката. Трети пък стават неутрални или сформират собствени малки съюзи. Джедайският орден, за да се опита някак да одържи мира пък налага луди мерки в Републиката, като цяло узурпират властта. Честно казано смятам, че с такава история ще се получи невероятна лудница, че ще е супер добро, ще има по много от всичко и наистина ще се получи много интересно.

Естествено, нищо чудно повечето да не искате така да си променяме историята "как ни скимне", дет' се вика. И аз нямам нищо против да си го караме по нормалната история, просто сутринта ми дойде тази идея и се чувствам задължен да я споделя :Д

Lino Walker
Bounty Hunter
Bounty Hunter

Male
Брой мнения : 798
Местожителство : Тарис
Професия : Ловец на глави (особено чалгарските)
Любим цитат : "I'm just a simple man trying to make my way in the universe." - Jango Fett
Registration date : 31.08.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Пон 2 Юни - 11:18

Ами според мен така ще ви е по-интересно, защото няма да има караници касаещи оригиналната Star Wars хронология. Също така ще можете да си измисляте какви ли не епични Star Wars герои без да се съобразявате с границите на историята. Може дори да правите така, че някои герои (Оби-Уан или Йода например) да умрат.
Вижте профила на потребителя http://legacyofkainphbb.forumotion.com/
Darth Haima
Ситски Лорд
Ситски Лорд

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Пон 2 Юни - 12:49

Дади алтернативна история става - ама какво правим с клонираните - ще ги има ли, няма ли да ги има?

Фисто къде си бе човек(играе ми се това ФРИ бе jedi stormtrooper Emperor )
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Пон 2 Юни - 13:13

Епа, ще ги има. Или ще има заповед 13.37 -> "Открит дефект в поточните линии клонинги. Всички единици незабавно да извършат самоубийство". How's that for a plot twist. А и принципно има логика, но реално такава заповед може само Палпатин да даде, а той се прави на Дарт Сидиъс и ще трябва първо CIS да се хакнат в мрежата на абсолютно всички лични комуникатори на клонингите и да им дадат заповедта. Но идеята не е лоша :- )

Абе, аз съм някакъв гений, бре !

Darth Haima
Ситски Лорд
Ситски Лорд

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Пон 2 Юни - 13:30

Супер , тогва ще трябва да се разберем , кога започваме... И да се залавяме за работа ;-)
DarkAnGeL
Тъмният Лорд на Ситите
Тъмният Лорд на Ситите

Male
Брой мнения : 868
Местожителство : Iridonia
Професия : Sith lord
Любим цитат : Dark side
Registration date : 15.07.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Вто 3 Юни - 12:21

фисто е бил он и не е обърнал внимание на темата ... нене немам думи
Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male
Брой мнения : 1838
Местожителство : Корускант
Професия : Върховен Учител в Джедайския Орден
Любим цитат : The Dark Side... is a pathway to many abilities some consider to be... unnatural
Registration date : 14.07.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Чет 5 Юни - 10:31

Видях я... просто не писах нищо. Напълно съм за, но просто имам много работа напоследък. Затова и не влизам. Какво да направя ^^

Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Чет 5 Юни - 10:57

!!!Пост 500!!!

*Отваря бутилка отлежало корелианско бренди и черпи всички наоколо*

Такаам. Ок, Фисто видя темата! Значи, като цяло ние сме почти готови да играем? Имаме квота, имаме желание - липсват ни само разделите, но т'ва се оправя лесно с помощта на Майстор Фисто (подмаз-подмаз :Д).

Само че трябва да решим всъщност какви раздели ни трябват. Един за Герои, един за Дискусии и Правила по играта и един за самата игра ми се струват достатъчни. В Героите всеки ще си постне темичка с информация за героя, с който ще играе. В Дискусии и Правила ще са правилата на играта, информация за ерата (нали всички сме съгласни да е алтернативния развитък? Да няма недоволни после ;-р), информация за игровите раси и класове и т.н.

Засягайки темата за класове и раси - ще играем ли по някаква система или ще е freeform (тоест без игрови правила). Честно казано всички ФРИ-та, в които съм участвал досега са били фрийформ и винаги съм обяснявал, че това е най-доброто решение. За незапознатите обяснявам - героите нямат статистики, няма някакви специални правила, които да определят дали персонажът ти може да лети с изтребител, дали може да направи такава маневра, дали от това разстояние може да оцели онзи дроид. Всичко се оставя на играча сам да прецени, като разбира се е в интерес на всичко да не прекаляваме с имбавостта на героите си и да се подържа някакъв баланс и реалистичност. Например герой да скочи сам срещу 200 дроиди и да ги победи не е реалистично и не би трябвало някой да пише подобни неща :- )

И всъщност тук би следвало да се появи Водещия, който ще може да определя коя ситуация е реалистична и коя - не, за да се избягват подобни спорове. Ъммм, в случай, че всички искат да има Водещ, но никой не е съгласен да поема ролята, съм склонен да се жертвам, въпреки че би ми било жал да изоставя вече почти измисления си герой (много е симпатичен ^.^).

Такам, чакам последни мнения в тази тема, за да дадем на Фисто зелена светлина да прави разделите и да почваме :- )

Darth Haima
Ситски Лорд
Ситски Лорд

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Чет 5 Юни - 11:38

Аз предлагам да изпробваме и системата , която Фисто направи за ФРИ - то в другия форум - на всеки персонаж се дават определен брой кредити* , които след определен брой постове да се увеличават. Също и така предлагам да има хора , които да следят за коректността на играчите - да няма godemode , обиди , безсмислени спорове , и други простотии да се трият веднага. За това може да дадем imperium -a на водещия. За разделите съм съгласен , но все още искам ФРИ - то да обхваща битката между империята и бунтовниците. stormtrooper Duel Darth Vader

Покоят е лъжа, съществува само страст. Чрез страст аз постигам сила. Чрез сила - постигам могъщество. Чрез могъщество - постигам победа. Победата ще счупи моите окови. А силата ще ме направи свободен.
Plo_Koon
Падауан
Падауан

Male
Брой мнения : 160
Registration date : 23.03.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Чет 5 Юни - 11:55

аз съм 100% за, обаче ако осъществите идеятаси, ще ви помоля, да играем с герои от сагата. ако е така, аз си заплювам Анакин. Razz
Вижте профила на потребителя http://starwarsrpn.forumotion.com/index.htm
Lino Walker
Bounty Hunter
Bounty Hunter

Male
Брой мнения : 798
Местожителство : Тарис
Професия : Ловец на глави (особено чалгарските)
Любим цитат : "I'm just a simple man trying to make my way in the universe." - Jango Fett
Registration date : 31.08.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Чет 5 Юни - 21:12

Само да попитам нащо напълно несвързано с темата - много ли е късно човек да се вклочи сега?
Вижте профила на потребителя http://legacyofkainphbb.forumotion.com/
Plo_Koon
Падауан
Падауан

Male
Брой мнения : 160
Registration date : 23.03.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Пет 6 Юни - 4:28

да се регистрира във форума ли имаш предвид?
Вижте профила на потребителя http://starwarsrpn.forumotion.com/index.htm
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Пет 6 Юни - 6:37

Не, ние още не сме почнали, дори! :- ) Не е късно, join now! ^.^

Дори и когато играта почне - отново няма нищо лошо хора да се присъединяват, докат' тя си тече. Само да не се появяват изведнъж героите им, а да се вливат плавно в историята и да стои добре ;-р

Plo_Koon, по принцип е далеч по-интересно да си измислиш свой собствен герой и да видиш дали той може да оцелее в тази галактиката ;- )

ЕДИТ: Колеги, по предложение на Darth_Haima - моля, кажете ясно по кое време искате да се развива ФРИ-то!

Darth Haima
Ситски Лорд
Ситски Лорд

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   Пет 6 Юни - 10:56

Колеги относно ролята на водещия, с Дади стигнахме до следното решение- ще се сформира колегия от двама души следящи за нарушения и некоректност от страна на играчите(същевременно двамата ще се следят взаимно за проява на пристрастие и злоупотреби с положението). Това ще позволява на водещите да си имат собствени герои , с който да играят , без това да е предпоставка , че водещия ще толерира изключително своя герой.

Засега желаещи за водещи сме аз и Дади(казвайте ако не сте съгласни)

Фисто , Дади трябва да получи модераторски права за секциите на Фри -то.

EDIT : Ако стане водещ де.

Покоят е лъжа, съществува само страст. Чрез страст аз постигам сила. Чрез сила - постигам могъщество. Чрез могъщество - постигам победа. Победата ще счупи моите окови. А силата ще ме направи свободен.

Последната промяна е направена от Darth Haima на Съб 7 Юни - 2:35; мнението е било променяно общо 1 път
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Форумна Ролева Игра?   

Форумна Ролева Игра?
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next