ПОРТАЛ-САЙТИндексЗбИжЗИЙCalendarGalleryВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеПотребителиПотребителски групиВход

Share | 

Предложения и дискусии около портала и форума

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Брой мнения : 709
Местожителство : Корелия
Професия : Пилот от Разбойническата Ескадрила
Любим цитат : "We'll put that in your biography. General Antilles was so good he couldn't fail when he tried to."
Registration date : 27.10.2006

ПисанеЗаглавие: Предложения и дискусии около портала и форума   Нед 6 Юли - 4:57

Кит Фисто започна дискусията в темата за Форумната ролева игра. Позволявам си да я преместя тук, за да не се пълни онази тема, за да има чисто начало на обсъждането, а и защото е по-пригледно и организирано :- )

Кит Фисто написа:
Наскоро видях сайта на Феникс... Star Wars Fan-Site сещате се за кой говоря.

Въпреки, че е на черен фон изглежда много "цветен", шарен такъв обагрен. Много ми хвана окото. Мечовете, логото, самите картинки и всичко останало много добре изпъкваше и всичко изглеждаше едно такова "заоблено" яко. ^^ lol!

Та вместо да седиме в тая дупка, няма ли да е добре, да се захвана с изграждането на нов сайт?

Да махна онзи стария синия и да направя нещо друго, което ще е по-благоприятно за МВ феновете??

Дадс, на теб разчитам да ме светнеш Clapping ThumbsUp

Започваме със сайта на Феникс - и аз го видях, наистина изглежда много приятно. И като цяло веднага се разбира за какво става въпрос - Междузвездни войни. Погледнете този форум, както и портала му. По какво може да се познае, че сме фенове на Star Wars? Логото, колкото и да е приятно за гледане, с нищо не напомня Сагата. Цялостният дизайн е един сив и обикновен, може би и в тази насока трябва да се поработи. Само че въпросът тук е следният: доколко хостингът на frbb.net позволява промени? Едва ли достатъчно, за да може да се направи нещо наистина уникално и красиво. Но за нуждите на едно (все още!) малко фен общество, каквото сме ние, смятам че е достатъчно и повторно местене в никакъв случай не е нужно. В някой момент, когато потребителите станат повече и съответно прерастнем в нещо по-голямо и по-сериозно - тогава може. Но сега е безсмислено.

Тогава какви подобрения могат да се направят на настоящия ни дом? На първо място - козметично: логото, бутоните горе, иконите на различните форуми и подфоруми. Да се посмали размерът на форума, както бях предложил някъде другаде (кхъм Embarassed ). Да се сложи както тук, така и на портала HoloChange размяната на банери. Вероятно има и още, не се стеснявайте да предлагате и обсъждате!

И сега . . . порталът! *insert фанфари here*

Музиката да се смени. Ок, Lux Aterna е страхотна, няма спор, но не е Star Wars. Колко по-добре би звучала началната мелодия? Ако може пък да се сложи разнообразие от мелодии от Междузвездни войни - още по-добре! Имперският марш, Дуелът на съдбите, завършващите мелодии на епизоди четири и шест . . . и какво ли още не!

За HoloChange вече казах, ще повторя. Системата си е много добра, банерите са готини. Също така и спомага за сплотяване на всички фен общности в България, за обмяна на потребители и привличане на нови. Разбира се, първо ще трябва да си направим банер според изискванията на системата, но за това си има хора, има си и лесни за ползване програми, с които готино банерче се прави за не повече от десетина минути.

Информация за нас. Едно каренце, в което на кратко се обяснява кои сме, какво правим, с какво се отличаваме от останалите МВ сайтове. Например Холокрона, ролевата игра, клана на Jedi Academy, който в момента не го знам колко е активен, но нищо не пречи да се възроди :- ) Дори се сещам за един друг сайт, който за момента май не е много добре с потребителите, но основната му идея е именно Академията. Мога да пиша на тамошния админ (който майче сам си седи, горкичкия), да му предложа да дойде тук и да оглави и възроди вашата гилдия. Просто предложение :- )

Clone Wars брочът също може да се сложи, както и модулът на Федерацията с новини около вселената на Междузвездни войни. И всякакви такива допълнителни джаджи, които просто да увеличават star wars feeling-ът на сайта :- )

Чатът не знам дали е нужен. Може би да се измести като допълнително кажгоде, да не е на основната страница. Не знам, но просто не виждам ползата от него, при положение, че има форум о.0 Поленцето с различните банери също може да се дръпне някъде встрани, защото, кажете ми честно, банерите ли са най-важното? :Р В центъра трябва да е информацията за сайта, за форума, за организацията ни като цяло :- )

За момента - това е. Дайте да обсъдим, да видим какво може да се направи, за да станем по-големи! В тази връзка - кажете къде да се рекламираме, бре? Който познава някакви фенове - да им пише да дойдат. Който познава хора, интересуващи се от ролеви игри - да им пише да дойдат. Който познава sci-fi фенове по принцип - да им пише да дойдат :- ) Сайтове, нещо? Да предложим размяна на банери? Ей сега ще проверя разните цитадели и т.н., където си спомням, че има някой и друг фен, а и уж по едно време там се играеха ФРИ-та :- )

Lino Walker
Bounty Hunter
Bounty Hunter

Male
Брой мнения : 798
Местожителство : Тарис
Професия : Ловец на глави (особено чалгарските)
Любим цитат : "I'm just a simple man trying to make my way in the universe." - Jango Fett
Registration date : 31.08.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Нед 6 Юли - 8:08

Съгласен съм с всички предложения на Dadi. За портала мога само да предожа две неща: първо - мисля, че ще е по-добре играта (най-долу) да се махне и второ - чатът да се махне; последното съобщение е от 12 ноември, по дяволите.
Относно сегашния банер - Force Guild горе-долу се вижда, ама това Star Wars Fan Community по-трудно се разчита (а особено по-важното - Star Wars частта). Ако бях някой МВ фен, случайно попаднал на този сайт, нямаше дори да го разгледам, а направо да затворя tab-a...
Относно рекламата - предлагам първо да се пооправи форума, а после да мислим за рекламирането му.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://legacyofkainphbb.forumotion.com/
Dart Vader
Sith Master
Sith Master

Male
Брой мнения : 996
Местожителство : на борда на "Екзекутор"
Професия : Ситски Лорд
Любим цитат : "This weapon is your life"-Obi-Wan Kenobi to Anakin Skywalker
Registration date : 02.10.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Нед 6 Юли - 11:07

Съгласен. Целият дизайн на сайтът трябва да се промени , сивото трябва да се замени с някой по-светъл и приятен цвят и определено ни трябва нов банер. Относно портала за какво ни е притрябвал ? Мойто предложение е да го махнем и най-важното трябва да има потребителска мобилизация , тоест по-често членовете трябва да влизат ама ей го , кой ти влиза д*ба ? Само аз , дади , лино и понякога и другите Sad
Вижте профила на потребителя
Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male
Брой мнения : 1838
Местожителство : Корускант
Професия : Върховен Учител в Джедайския Орден
Любим цитат : The Dark Side... is a pathway to many abilities some consider to be... unnatural
Registration date : 14.07.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Пон 7 Юли - 12:55

Да, идеите на Дади като цяло са добри, но проблемът е в реализацията. Защото, frbb не предлагат оразмеряване. Не предлагат и добавката на нови "блокове" към съответна част от самия форум. Единствено има глобално съобщение, което седи на индекса (всички го виждате и в момента). Там може да се сложи този брояч, за който спомена Дадс.

Логото, бутоните, цвета на текста, цвета на целия форум, са опциите, които фирмата предлага. Те са може би най-елементарната част от нашата скромна "реновация". Wink

Тези блокове, за които дади спомена къде да бъдат ситуирани, може единствено да се постигне в уеб сайт. Тази форумна система, а и която и да била друга, няма начин да показва нещо такова, освен ако не се пипне кода, а за това и понятие си нямам.

Така и не чух идеи за нов сайт, тъй като стария само ми пълни място на сървъра. Единствено съм го оставил, задето ми е жал, че метнахме цялата информация ей така и задето изкарах нервите на r_HIV, че да ми го направи (тогава още не знаех как се бачка с FTPто ^^). Не смея да го махна, че да не обидя човека. А колкото за нов, може би ще е добре да чуя някоя и друга идея.

Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Любим цитат : "We'll put that in your biography. General Antilles was so good he couldn't fail when he tried to."

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Пон 7 Юли - 13:51

За разните допълнителни блокове - имах предвид на самия портала да се сложат, не на форума. Във форума, горе в хедъра евентуално само банер ротатора може да сложиш, друго не е нужно. За какво да натоварваме излишно така или иначе безплатния сайт, който надали е особено стабилен (бидейки безплатен :Д)

Може, разбира се и да направиш следното - ползваме новия сайт, който в момента стои празен. Само махаме форума, всичко останало си остава и действа, de facto, като портал за този форум. Само подменяш линковете на онзи сайт, за да водят към тоз' форум и готово! :- )

Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male
Любим цитат : The Dark Side... is a pathway to many abilities some consider to be... unnatural

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Пет 11 Юли - 14:45

Еми да може, но пак не ми харесва форума. Искам да е по-подреден. Малък такъв като на Безсмърттен! Smile ^^

Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Пет 11 Юли - 16:04

"Безсмъртен" е малък, щот' нямам какво да сложа там. Тук има енциклопедия, която изисква повечко място ;- )

Иначе - форума на Федерацията в момента е супер готин, някаква гениална система за намаляване на размера са сложили, но никакъв шанс да я подкараш тук :-/

Или се прави възможно най-малък, или се местим, средно положение няма. А местенето = клизма :-/

Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Пет 18 Юли - 6:51

Значи, Дади... защо просто не направиме нещо подобно ( http://dreamlords.forceguild.org/forum/index.php )

Работя върху проекта Dreamlords вече седмица. Нямам време заради SWG Very Happy главно и различни интервюта за работа. Едно такова яко форумчо, сбито и прибрано ще е супер.

Тука да се гърчиме на тая система. Само всички ме разигравахте като луд, дай да се върнем обратно, а тук е същото дередже като forceguild.org. Не разбирам какво толкова е тъпото, но важното е, че всички мислят нещо, което не е така. Сега се забутахме тука в тъпа безплатна система.

Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Съб 19 Юли - 10:58

Naah, чак пък тъпа. Съвсем нормално си работи всичко, няма проблеми. Просто разни гъзарийки не могат да се слагат, ама инак е добре :- )

А този форум няма как да стане чак толкова малък. Просто тук енциклопедията и ФРИ-то изискват повечко място. Може само да се посъкрати и до там. :-/

А, и между другото - къде са другите администратори? d@4o и Dark_Angel? -.-'

Също така и ще постна наново един списък с предложения за промени, който бях дал в една друга тема:

1) Ловци на джедаи да бъде махнато като раздел, IG-88 да попадне или в Персонажи, или в Дроиди, а темата за 501 легион в раздел Империята или в новосъздаден раздел Организации.

2) Раздел Корпорации също да изчезне, а темите от там да попаднат в същия този нов раздел Организации

3) Тъмната страна и Светлата страна да се обединят в един раздел - Силата

4) Цитати и фрази от Сагата да изчезне като раздел, а единствената тема от там да се премести някъде, но не знам къде. Може би в раздел Други интересни информации

5) Империята, Бунтовнците, Конфедерацията и Републиката да се обединят във въпросния раздел Организации, които да попадне в подфорум Холокрон. В този раздел ще могат да влизат данни за всякакви организации - пиратски групировки, Черното слънце, батальони и ескадрили - абсолютно всякакви групи от хора (и извънземни ;- ))

6) Фен арт да се прекръсти на Фен арт и фен фикшън и там да попадат не само рисунки, но и разкази, стихотворения и т.н.

7) В подфорум Филмите, Старата трилогия да се прекръсти на Оригиналната трилогия, причините съм ги дал в темата там ;- )

8 ) В подфорум Филмите, Clone Wars да се прекръсти на Други Star Wars филми, за да могат там да влизат всичките Clone Wars, The Clone wars, Droids, както и предстоящият Star Wars сериал.

9) В подфроум Филмите може да се направи раздел за фен филми.

10) Разделите от подфорум Игрите може да се обедини само в един раздел, който, заедно с Книгите и Комиксите да попадне в един подфорум с име Други Star Wars продукти.

11) Раздел Тренировки може изцяло да бъде премахнат, а въпросите по игрите да се появяват като теми в раздела за игрите или като въпроси в съответната тема за дадена игра.

Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Съб 19 Юли - 11:20

Всичко това, има време докато се направи ^^
Но въпреки всичко, още съм на мнението, че тоя форум съкс!

Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Пон 21 Юли - 4:20

Новият сайт изглежда куул. Не мога да не споделя искреното си възхищение от новото лого! Прееекрасно е ^.^

Само бързо въпросче - защо шрифта е сменен на син? :Д А, и друго нещо - вероятно ще правиш нов форум. Това означава ли, че пак ще трябва да местим всичко? :-/

Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Пон 21 Юли - 5:38

Мне... не съм мислил да правя нов форум Smile

За логото - радвам се, че ти харесва. Използвал съм емблемата на Джедайската Академия.

За шрифта - ами главния цвят на оргнаизацията мислех да е син изцяло. Тоест както е логото и сайта, така и шрифта, въпреки, че мога да го върна. ^^

За нас - абе горе-долу пооправих портала ( http://forum.forceguild.org/index.php ), но като че ли не става, както трябва.

Не ми се щеше да седим тук, защото е безплатна форумна. Другия си е на наш сървър и винаги може да се поправи ако нещо падне. Отделно няма да ми се налага да слагам новините във форума, или да преправям целия HTML код на сайта. Това е супер бавно, мудно и тъпо да поправям така. Докато при портала, който си е на php винаги мога да напиша и поправя новината за секунди.

Sith Master
Sith Master

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Пон 21 Юли - 9:29

Брей браво Фистак новото лого наистина е гъзария. Гледка за изморени очи Smile
Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Сря 23 Юли - 1:10

Някой няма ли скайпа, или тела на Ангела да се свърже с него. Трябва малко да се разкраси този форум. Не ми се ще да е така.

И може би вече ви втръсва тая тема, но ЗАЩО ЗА БОГА РЕШИХТЕ ДА СМЕ ТУК! Нито сте по-активни, нито нещо се получи! Не ви упреквам, но просто едно и също си беше дали ще сме на платения, или тук. А на безплатно за мен, е просто пладнешки обир Smile I beg you to reconsider!

Та за портала - абе нещо и така не ми харесва как изглежда. Нямате ли някакви идеи малко да се подреди и да изглежда яко. Не мога да преправям код, затова само ще се задоволим с това, което имаме. Е?

Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Пон 28 Юли - 4:30

Скайпа му го имам, ръчкам го от време на време, ама оно не ми обръща внимание :Р Нищо де, ще продължа да го тормозя, само кажи какво разбираш под "да се разкраси този форум". Или каквот' му дойде на ум да прави, само и само да се поосвежи визията тук малко? :Р

Инак - проталът си е готин така, бре, няма проблеми. Примерно може блоковоте да ги направиш в някакъв по-плътен/солиден цвят, например, щот' всичките тия звезди ти идват малко в повече. Но иначе е добре, не се притеснявай :- )

Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Сря 30 Юли - 14:34

Трябва малко да посръчкам портала, не този, а платения. Ще изглежда по-добре, ако има добра подредба и солиден цвят lol!

А иначе така форума харесва ли ти, на мен горе-долу ми допада с тези тъмни цветове!

Bounty Hunter
Bounty Hunter

Male
Любим цитат : "I'm just a simple man trying to make my way in the universe." - Jango Fett

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Сря 30 Юли - 22:35

Според мен с тъмните цветове е много по-добре. Някак... по-елегантно изглежда.
Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Чет 31 Юли - 1:28

Еми така ще го оставя тогава. Сега остава само бутоните и портала да се доизкосори ^^

Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male
Брой мнения : 1993
Местожителство : The Purgatory
Професия : Purifier
Registration date : 30.09.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Чет 31 Юли - 8:08

Така е много яко! Повече ме кефи от предния дизайн определено.
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Пет 1 Авг - 6:03

Супер, сега ако може и само лееко да го посъкратим като дължина? ;-Р Да няма толкоз' много раздели и подобни, мисля, че поне на две места разни предложения съм оставил ^.^

Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Съб 2 Авг - 7:03

Май няма да може да го съкратим чак толкова много... прекалено много информация има.

Bounty Hunter
Bounty Hunter

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Съб 2 Авг - 10:48

В "Тъмната Страна" и "Светлата Страна" аз не виждам чак толкова много инфо... нито пък в "Цитати и фрази от Сагата" има жизненоважна информация.
Dart Vader
Sith Master
Sith Master

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Съб 2 Авг - 10:52

Във разделите "Светлата страна" и "Тъмната Страна" , всичко е изтрито , но въпросът е защо Confused
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Вто 5 Авг - 6:29

Новият вариант изглежда бая гот', само дето на мен бая сплескан ми стои. Не знам дали е от моята резолюция или просто дизайнът е такъв, но ако е вторият случай - не може ли да се промени малко? По-широчко да стане, щот' така е бая сбито? :-/ Малко разстояние между самите блокове да се сложи, а и централният малко по-голям да се направи може ли? :- )

Инак е страхотно, евала, Фисто (^.^)_b

Кит Фисто
Върховен инквизитор
Върховен инквизитор

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   Вто 5 Авг - 8:08

Ще е добре ако разбирах от кодинг. Трябва да прегледам кода и да прочета няколко статия в Гугъл, но нищо не обещавам. И да, прав си, че ако е по-широко ще е супер, но ако някой от вас ми даде няколко полезни линкчета за осърязмеряване на Joomla! ще съм ви благодарен! ^^

ПисанеЗаглавие: Re: Предложения и дискусии около портала и форума   

Предложения и дискусии около портала и форума
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Бермудския триъгълник
» Еднорог
» Адска Хрътка
» Предупреждения и наказания за нарушаване на правилата
» Зодии и парфюми