ПОРТАЛ-САЙТИндексЗбИжЗИЙCalendarGalleryВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеПотребителиПотребителски групиВход

Share | 

Объсждане на сериала Star Wars: The Clone Wars

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2, 3
АвторСъобщение
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Брой мнения : 709
Местожителство : Корелия
Професия : Пилот от Разбойническата Ескадрила
Любим цитат : "We'll put that in your biography. General Antilles was so good he couldn't fail when he tried to."
Registration date : 27.10.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Объсждане на сериала Star Wars: The Clone Wars   Съб 31 Яну - 5:49

Добре, искаш да ми кажеш, че коментарът "Look, sir, shield generators" не те е подразнил ни най-малко? Че не намираш нищо нередно в това да има удобно разположени щитови геретаори/совалки на място, където героите минават, дори и да има логическо обяснение? И не намираш нищо, ама абсолютно нищо дразнещо в това? Дори и да има някаква логика, това, поне за мен, не го прави по-малко дразнещо. Да не говорим, че атаката не беше безшумно и най-малкото патрулиращите дроиди трябваше да видят останките от счупените дроиди и да включат аларма или нещо подобно >.>

Едно е да победиш отряд войници, друго е цял баталион. Джедаите не са безсмъртни, не са супер герои. Как на Джианосиз, при положение, че едва ли не целият Орден беше там, измряха толкова много, включително и майстори, та и членове на съвета, дори? Срещо себе си имаш петедесет бластера - как, аджеба, ги спираш? Така или иначе, това изобщо не го коментирам - детсо филмче е, естествено, че децата трябват да се забавляват как любимите им герои сами побеждават армии. А пък Force Heal не е магическо възстановяване, което за един ден оправя счупени кости, масивни кръвоизливи и какво ли още не. Анаки беше изгорен, върху него се стовариха отломки от огромна стомена врата. Обаче на следващия ден беше ок?

За танковете - забележи, че на Куай-Гон му трябваше доста време, за да пробие дребна дупка. Да не говорим, че той всъщност не режеше, а по-скоро топеше вратата. И въобще - светлинните мечове не са магически пръчки, които минават през всичко. Те могат да разрежат много неща, но едни вещества са по-трудни за разрязване от други, да не говорим, че дебелата броня на ТАНК не е най-лесното за пробиване нещо.

Фрегатите - тук е възможно малко да съм попрекалил. В интерес на истината, ако трябва да спазваме някакъв канон и да се позоваваме на официалната инофмрация, Munificent-клас фрегатите са дълги 800 метра и принципно няколко от тях са достатъчни, за да се опрат на един Венатор. И тук идва простата математика - флотата на Ейла е три Венатора, а враговете - четири, може би пет Мунифиценти. Всеки Венатор разполага с около двеста изтребителя. Венаторите са дълги над километър, въоръжени с по осем тежки турболазера, равни на тези на ISD. Йъп, три такиа срещу пет Мунифиценти - ясно е кой ще победи. Наистина, няма да е лесна битка за Републиката, но в никакъв случай няма точно те да загубят. Ха, голямата ебавка обаче - Ейла е губи и трите си крайцера, обаче вика Анакин да дойде само с един на помощ? >.<

Акцентите - разбирам нуждата за различно говорещи. Но Ейла да говори като французойка, просто защото е готина и в американската представа французойките са сексапилни? И Фисто, понеже е с расти да говори ямайски? Чисто, просто, ясно - тъпо е.

И абордажът е най-безсмислената тактика, особено в Междузвездни войни. Повярвай ми, при положение, че сума ти хора, които са вманиачени именно във военния аспект на МВ го казват това - значи е така. Един Венатор има 2000 войници на борда си. Клонинги, елитни и ефикасни. Самият кораб представлява мрежа от тесни и прави коридори. Няма как да се превземе нещо такова. Защитниците те притискат, ти нямаш прикритие, не можеш да се възползваш от евентуалното си числено преимущество. Представи си Термопилите - една войска, на която й се прилага една фуния и принципно боеспособността й спада десетократно.

И после идва обзетият от скука дроид, който след като е наредил абордажа, за да има причина Анакин да се качи на кораба на Ейла, та след това решава, че все пак трябва да взриви Венатора. Всичко това се прави просто с цел Анакин, Рекс и Асока да се качат на кораба и после да трябва да избягат. Plot device, ама толкова грозен, ненужен и дразнещ, че на мен ми се обръща стомаха.

И гравитационната сянка на планетата, ако трябва отново да се позоваваме на канона - си влияе на немалко разстояние от планетата. Затова и корабите обикновено се отдалечават, преди да направят хиперскок. Всичко това е било описвано в книги, енциклопедии, комикси, установено е като официален канон, като вътревселенски факт. И въпреки това тук те си направиха скока кат' пичове. След като, нали, хипердвигателят им случайно (!) се включи, след като изтребителите стреляха по тях. По възможно най-дървения начин режисьорите и сценаристтие манипулират сюжета, за да си получат историята, която те искат да разкажат.

И все пак брат ми седи до мен докато го гледам това и го гледа с мен, и се тресе от рдаост. Което означава, че от Lucas Animation са си постигнали своето - имат си фенбаза, имат си дечица, които се радват на това, значи ще си получават паричките. Оттам - боли ги фара какво мисля аз. Но въпреки това аз, като фен на Сагата, имам правото да изява отвращението си от това нещо и да му се дразня и да обяснявам, че не прилича на нищо. Който иска - да ме слуша, който не иска - нека си гледа детското, щом му харесва - да го гледа. Аз също пордължавам да го гледам, просто защото сърце не ми дава да спра да гледам нещо с името Star Wars. Което просто показва, че и на мен са ми промили мозъка >.>

Lino Walker
Bounty Hunter
Bounty Hunter

Male
Брой мнения : 798
Местожителство : Тарис
Професия : Ловец на глави (особено чалгарските)
Любим цитат : "I'm just a simple man trying to make my way in the universe." - Jango Fett
Registration date : 31.08.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Объсждане на сериала Star Wars: The Clone Wars   Нед 1 Фев - 0:40

Dadi написа:
Добре, искаш да ми кажеш, че коментарът "Look, sir, shield generators" не те е подразнил ни най-малко? Че не намираш нищо нередно в това да има удобно разположени щитови геретаори/совалки на място, където героите минават, дори и да има логическо обяснение? И не намираш нищо, ама абсолютно нищо дразнещо в това? Дори и да има някаква логика, това, поне за мен, не го прави по-малко дразнещо. Да не говорим, че атаката не беше безшумно и най-малкото патрулиращите дроиди трябваше да видят останките от счупените дроиди и да включат аларма или нещо подобно >.>

Едно е да победиш отряд войници, друго е цял баталион. Джедаите не са безсмъртни, не са супер герои. Как на Джианосиз, при положение, че едва ли не целият Орден беше там, измряха толкова много, включително и майстори, та и членове на съвета, дори? Срещо себе си имаш петедесет бластера - как, аджеба, ги спираш? Така или иначе, това изобщо не го коментирам - детсо филмче е, естествено, че децата трябват да се забавляват как любимите им герои сами побеждават армии. А пък Force Heal не е магическо възстановяване, което за един ден оправя счупени кости, масивни кръвоизливи и какво ли още не. Анаки беше изгорен, върху него се стовариха отломки от огромна стомена врата. Обаче на следващия ден беше ок?

За танковете - забележи, че на Куай-Гон му трябваше доста време, за да пробие дребна дупка. Да не говорим, че той всъщност не режеше, а по-скоро топеше вратата. И въобще - светлинните мечове не са магически пръчки, които минават през всичко. Те могат да разрежат много неща, но едни вещества са по-трудни за разрязване от други, да не говорим, че дебелата броня на ТАНК не е най-лесното за пробиване нещо.

Фрегатите - тук е възможно малко да съм попрекалил. В интерес на истината, ако трябва да спазваме някакъв канон и да се позоваваме на официалната инофмрация, Munificent-клас фрегатите са дълги 800 метра и принципно няколко от тях са достатъчни, за да се опрат на един Венатор. И тук идва простата математика - флотата на Ейла е три Венатора, а враговете - четири, може би пет Мунифиценти. Всеки Венатор разполага с около двеста изтребителя. Венаторите са дълги над километър, въоръжени с по осем тежки турболазера, равни на тези на ISD. Йъп, три такиа срещу пет Мунифиценти - ясно е кой ще победи. Наистина, няма да е лесна битка за Републиката, но в никакъв случай няма точно те да загубят. Ха, голямата ебавка обаче - Ейла е губи и трите си крайцера, обаче вика Анакин да дойде само с един на помощ? >.<

Акцентите - разбирам нуждата за различно говорещи. Но Ейла да говори като французойка, просто защото е готина и в американската представа французойките са сексапилни? И Фисто, понеже е с расти да говори ямайски? Чисто, просто, ясно - тъпо е.

И абордажът е най-безсмислената тактика, особено в Междузвездни войни. Повярвай ми, при положение, че сума ти хора, които са вманиачени именно във военния аспект на МВ го казват това - значи е така. Един Венатор има 2000 войници на борда си. Клонинги, елитни и ефикасни. Самият кораб представлява мрежа от тесни и прави коридори. Няма как да се превземе нещо такова. Защитниците те притискат, ти нямаш прикритие, не можеш да се възползваш от евентуалното си числено преимущество. Представи си Термопилите - една войска, на която й се прилага една фуния и принципно боеспособността й спада десетократно.

И после идва обзетият от скука дроид, който след като е наредил абордажа, за да има причина Анакин да се качи на кораба на Ейла, та след това решава, че все пак трябва да взриви Венатора. Всичко това се прави просто с цел Анакин, Рекс и Асока да се качат на кораба и после да трябва да избягат. Plot device, ама толкова грозен, ненужен и дразнещ, че на мен ми се обръща стомаха.

И гравитационната сянка на планетата, ако трябва отново да се позоваваме на канона - си влияе на немалко разстояние от планетата. Затова и корабите обикновено се отдалечават, преди да направят хиперскок. Всичко това е било описвано в книги, енциклопедии, комикси, установено е като официален канон, като вътревселенски факт. И въпреки това тук те си направиха скока кат' пичове. След като, нали, хипердвигателят им случайно (!) се включи, след като изтребителите стреляха по тях. По възможно най-дървения начин режисьорите и сценаристтие манипулират сюжета, за да си получат историята, която те искат да разкажат.

И все пак брат ми седи до мен докато го гледам това и го гледа с мен, и се тресе от рдаост. Което означава, че от Lucas Animation са си постигнали своето - имат си фенбаза, имат си дечица, които се радват на това, значи ще си получават паричките. Оттам - боли ги фара какво мисля аз. Но въпреки това аз, като фен на Сагата, имам правото да изява отвращението си от това нещо и да му се дразня и да обяснявам, че не прилича на нищо. Който иска - да ме слуша, който не иска - нека си гледа детското, щом му харесва - да го гледа. Аз също пордължавам да го гледам, просто защото сърце не ми дава да спра да гледам нещо с името Star Wars. Което просто показва, че и на мен са ми промили мозъка >.>
Като го чета това все повече и повече се убеждавам, че ти въобще не си прочел последния ми пост. За това с генераторите и совалката ми писна да ти обяснявам - мисли си каквото искаш. А за това с патрулиращите дроиди - случайно някъде да видя живи патрулиращи дроиди след акцията? Пак казвам - всичко стана толкова бързо, че доридите физически нямаха време да реагират. И не мислиш ли, че джедаите поне малко не притъпяваха сензорите на дроидите със Силата?
И честно да ти кажа много ме издразни как сравняваш две коренно различни битки - тази при Джионозис и тази в 14 епизод. Първо на първо, дроидите на Джионозис бяха хиляди, а дроидите от първата вълна надали надвишаваха 30. Което ме навежда на следващата ми мисъл - тези от първата вълна бяха В1 - възможно най-слабите, тъпите, неточните и хилави дроиди в историята на завинаги (Грийвъс го е казал най-добре - "Безполезни неща [В1 бойните дроиди]. По-голяма заплаха за нас от джедаите"). И само в името на гийкството, дроидите от първата вълна бяха 4 реда. Във всеки ред имаше по не повече от 7 дроида. Колко дроида прави това? И между другото - за бъдещите ти подигравки към мен - преброих ги само, за да спреш да я повтаряш тая тъпотия за това колко е невъзможно толкова малко джедаи да убият толкова много дроиди.
И - поправи ме, ако греша, но - ако не забеляза, Анакин не разряза целия танк, а само новото сепаратистско оръдие, което беше върху него и малко от горната част на танка. Не знаем дали е минал през цялата броня.
Пак повтарям това с фрегатите - ние никога, ама никога досега не сме виждали началото на такава битка. Така че откъде можем да знаем, че заедно с фрегатите не е имало и от главните кораби на сепаратистите (от онези, дългите и остри отпред - аз лично им викам фалоси, защото на това си и приличат... сигурно затова не сме виждали такива в епизодите Smile )? И откъде знаем, че Венаторите първо не са унищожили тях и са си оставили фрегатите за после? И след като главните кораби са били унищожени, републиканците са били здраво повредени и фрегатите просто са ги довършили.
Акцентите и мен малко ме дразнят, но наистина правят нещата малко по-интересни. Мисля, че същото ("Чисто, просто, ясно - тъпо е.") щеше да казваш и ако всички бяха с американ и бритиш акценти.
И пак повтарям аргумента си за абордажа - сепаратистите просто пестяха енергия. Главните сепаратистски кораби със сигурност са свършили страхотна работа в отслабването на Венаторите, но фрегатите нямат безкрайна енергия. Със сигурност са изразходили доста при доразбиването на Венаторите. А и ти сам го каза - на тясно място по-голямата численост не означава нищо.
За това със скока си прав, но не забравяй, че МВ е научна фантастика - откъде знаем, че републиканците не са измислили някаква технология, с която да се преодолява гравитационната сянка в горните слоеве на планетата?
А за това с хийлването - изглежда не знаеш, че на по-високи нива на владеене на хийл, този, който я използва може да заздравява по-сериозни рани, счупени кости, та дори и поражения върху вътрешни органи.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://legacyofkainphbb.forumotion.com/
Darth Revan
Посветен
Посветен

Брой мнения : 4
Registration date : 17.03.2010

ПисанеЗаглавие: Re: Объсждане на сериала Star Wars: The Clone Wars   Сря 17 Мар - 14:05

Аз сега ги гледам по Cartoon Network,според мен са много готини и всеки ден си ги гледам в 6 часа.
Вижте профила на потребителя
Starkiller
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Брой мнения : 227
Местожителство : Варна
Професия : Jedi Guardian
Любим цитат : Нека майка ти бъде с мен
Registration date : 25.12.2011

ПисанеЗаглавие: Re: Объсждане на сериала Star Wars: The Clone Wars   Нед 25 Дек - 12:13

Много яко 3Д
Вижте профила на потребителя http://vbox7.com
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Объсждане на сериала Star Wars: The Clone Wars   

Объсждане на сериала Star Wars: The Clone Wars
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 3 от 3Иди на страница : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Имуги