ПОРТАЛ-САЙТИндексЗбИжЗИЙCalendarGalleryВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеПотребителиПотребителски групиВход

Share | 

Титли в Стария Джедайски Орден

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Бобо W
Рицар джедай
Рицар джедай

Брой мнения : 1003
Registration date : 01.11.2006

ПисанеЗаглавие: Титли в Стария Джедайски Орден   Пон 13 Ное - 12:55

Джедайски рангове/степени

На пръв поглед степените в Джедайския Орден са малко, и поне за основните това важи. Но има и някои в известна степен междинни степени, които през вековете са преливали една в друга.

Ученик - Така се наричат децата, които са доведени в някой от джедайските обучителни центрове. Те тренират около 10 години, докато са готови да станат падауани. Тази степен често се размива с падауан.

Падауан - Това е ученик, който след години усилено основно обучение е избран от рицар или майстор джедай за ученик. Той бива обучаван отделно, самостоятелно, и ходи на мисии със своя учител. Когато навърши 14-15 години, трябва да мисли за създаването на лазерен меч, като това е една от най-важните стъпки към следващата степен.

Рицар джедай - Това е падауан, който е преминал трите изпита - Контрол, Промяна и Усещане, и е създал собствен лазерен меч. Рицарят джедай може да избере падауан веднага след като е обявен, но това не е препоръчително. В миналото, а и по време на Републиката, рицар джедай е било общо наименование на членовете на Ордена от външните хора, а като степен съществува само вътрешно.

Учител - Макар това практически да не е степен, а възможност на рицар или джедай с по-висока степен да обучава някого, е важно този термин да бъде разглеждан отделно. В много от преводите, които съответно объркват и феновете, учител и майстор се мешат. Това е поради факта, че на английски език master означава майстор, учител и господар. Когато един ученик нарече учителя си "master", той има предвид "учителю". Тоест учителят му може и да е само рицар джедай, но въпреки това той е длъжен да го нарича така. Също така, когато ученикът се обръща към друг джедай, който седи по-високо от него, той също използва думата "майстор", макар не в смисъла й като степен.

Майстор джедай - Рицар, който поради изпълнението на някаква важна мисия, напредъка си в изучаването на Силата или някаква друга причина, бива провъзгласен от Съвета за майстор джедай. Трябва да е обучил поне един ученик до титлата рицар, макар да има няколко изключения. Майсторите джедаи са обикновено тези, които се пращат на по-големи мисии, като водачи на голяма група от рицари и падауани. Също така те най-често участват в дипломатически мисии, след като са натрупали доста опит. Майсторът джедай не само получава по-висок статус, но и достъп до забраненото за по-младите и неопитни знание, като старите джедайски и дори ситски холозаписи и холокрони.
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
Darth Sanguinis
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male
Брой мнения : 1993
Местожителство : The Purgatory
Професия : Purifier
Registration date : 30.09.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Титли в Стария Джедайски Орден   Вто 14 Ное - 2:03

АМА НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН.Откъде го взе туи че няма учители а само майстори.Кви са тия измишльотини.И учениците както си нарекъл се наричат ПОСВЕТЕНИ а не ученици
Бобо W
Рицар джедай
Рицар джедай

ПисанеЗаглавие: Re: Титли в Стария Джедайски Орден   Вто 14 Ное - 2:40

Хахаха...

Наричат се initiate. Преценил съм, че най-добре се превежда просто като ученици.

Няма титла "учител". Има титла "майстор". Йода е майстор, Мейс Уинду е майстор.

"Учител" е обръщение. Когато Анакин говори на Оби-Уан, той трябва да казва "учителю". Или когато говори на друг майстор въобще, защото всеки, който е взел титлата рицар, може да научи падауана на нещо.

И не разбирам кой те пита дали си съгласен, след като това е официална информация?
Darth Amidala
Посветен
Посветен

Female
Брой мнения : 38
Registration date : 12.11.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Титли в Стария Джедайски Орден   Вто 14 Ное - 9:42

Срам ме е, че съм ги чела тези работиWink, но чини ми се бобо е прав. а винаги съм се чудила как се превежда youngling, май навсякъде различно го пишаWink
Бобо W
Рицар джедай
Рицар джедай

ПисанеЗаглавие: Re: Титли в Стария Джедайски Орден   Вто 14 Ное - 10:17

мда, другото е youngling. Няма по-добър превод, с който аз да съм запознат. Освен това в "Ученик на Джедая" също се казва "ученик". Не посветен.
Darth Sanguinis
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male
Брой мнения : 1993
Местожителство : The Purgatory
Професия : Purifier
Registration date : 30.09.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Титли в Стария Джедайски Орден   Пон 8 Яну - 10:23

Дооообре.Щом така казвш.Аз ще си го пиша посветен.То е по правилно за мен но на българските преводи го пишат ученик за да се разбира по-ясно.Има и хитрини при преводите
Force
Sith Master
Sith Master

Male
Брой мнения : 433
Местожителство : София
Професия : Джедай
Registration date : 12.12.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Титли в Стария Джедайски Орден   Пет 16 Мар - 7:47

ми незнам според мен има и истина в този текст обаче май има и нещо дето е неточно!
Вижте профила на потребителя http://emma-watson.net/
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Титли в Стария Джедайски Орден   

Титли в Стария Джедайски Орден
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Консулите на Форума получават Цезарски титли
» Край пазарджишкото с. Юнаците археолози откриха най-стария град в Европа – отпреди 6800 години
» Продавам кубинки стария образец
» антена за стария спектрум?
» кабел за Голден Маск (стария)