ПОРТАЛ-САЙТИндексЗбИжЗИЙCalendarGalleryВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеПотребителиПотребителски групиВход

Share | 

Най-добрият изтребител?

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Брой мнения : 709
Местожителство : Корелия
Професия : Пилот от Разбойническата Ескадрила
Любим цитат : "We'll put that in your biography. General Antilles was so good he couldn't fail when he tried to."
Registration date : 27.10.2006

ПисанеЗаглавие: Най-добрият изтребител?   Пон 27 Ное - 12:00

Кой според вас е най-добрият изтребител от Междузвездни Войни?И моля, пишете защо. Да няма мнения от типа:

"X-Wing! lol!
Space Craft "

Ясно?

Та, в момента съм раздвоен между TIE Defender и X-Wing. "Защитника" е по-добър от базовия модел X-Wing, но не съм сигурен как стоят нещата с XJ модела. За съжаление обаче никъде не намирам 'убава информация за него. Но се надявам XJ да е по-добър от ТIE Defender. Но нз. Ще помисля малко, и утре ще дам отговора ми :Р
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя http://www.bezsmarten.free.bg
vurbito
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Брой мнения : 1177
Професия : Bassmaster
Любим цитат : Obey your master! MASTER!
Registration date : 20.07.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Пон 27 Ное - 13:07

ми нз джедайския изтребител най ме кефи Smile

с него се каца лесно в базата на противника на батълфронт 1 (Bespin platforms) Very Happy

има яки ракети и мощни лазери
Вижте профила на потребителя
Бобо W
Рицар джедай
Рицар джедай

Брой мнения : 1003
Registration date : 01.11.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Пон 27 Ное - 13:25

Вурби, никой не те пита кой най-много те кефи, а кой е най-добрия. Освен това джедаите ползват няколко различни модела изтребители, между епизод 2 и 3. Пък и тези изтребители са си доста стари.

Определено XJ 7. Просто ако погледнем реално, разстоянието, чисто времево, между него и Дефендъра е прекалено голямо, за да говорим за Дефендъра като конкуренция. Или поне не сериозна такава.
vurbito
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Пон 27 Ное - 13:30

nem13 написа:
Вурби, никой не те пита кой най-много те кефи, а кой е най-добрия. Освен това джедаите ползват няколко различни модела изтребители, между епизод 2 и 3. Пък и тези изтребители са си доста стари.

Определено XJ 7. Просто ако погледнем реално, разстоянието, чисто времево, между него и Дефендъра е прекалено голямо, за да говорим за Дефендъра като конкуренция. Или поне не сериозна такава.

1 името ми е ВЪРБИ

2 Jedi starfighter тоя дет го използва Оби-уан да стигне до камино
Argentum
Майстор Джедай
Майстор Джедай

Male
Брой мнения : 175
Местожителство : Uppsala, Sweden
Registration date : 04.11.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Пон 27 Ное - 13:37

Обоснови се.

Аз лично също се чудя дали да не предпочета Защитника. Коран Хорн адски се впечатлява от него, когато тренира при истинската Изан Айсард. (Книгите от серията X-Wing... май петата или шестата. Препоръчвам ги на всеки)
Вижте профила на потребителя http://bioramblings.blogspot.com
Darth Sanguinis
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male
Брой мнения : 1993
Местожителство : The Purgatory
Професия : Purifier
Registration date : 30.09.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Пон 27 Ное - 14:07

ААА,върби.Не мисля че името ти е върби.По скоро...Прякора
Бобо W
Рицар джедай
Рицар джедай

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Пон 27 Ное - 14:13

Jedi starfighter

Това е Делта 7 Етерспрайт. И е слаб. Бая слаб даже. Нямаш никакво обосновка в поста ти, затова го считам за безмислен.

За ника - извинявай, не бях сигурен как точно е на български.
vurbito
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Пон 27 Ное - 15:16

малък , бърз и с добър лазер
KOceTo
Techno Архитект
Techno Архитект

Male
Брой мнения : 1983
Местожителство : На главата ти отгоре.
Професия : Count Mortarius
Любим цитат : Join The Dark Side
Registration date : 29.09.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Вто 28 Ное - 6:41

nem13 написа:
Вурби, никой не те пита кой най-много те кефи, а кой е най-добрия.

Та така какво ти пречи изразяването му.Въпроса не е кой е най добрия, а кой е най добрия според вас.Така че няма смисъл да му се караш.

Меннай ме кeфи Tie Fighter
jjgeorgiev
Падауан
Падауан

Male
Брой мнения : 186
Местожителство : На главата ти.
Registration date : 11.09.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Вто 28 Ное - 8:32

XJ7 X-Wing-малък, маневрен, с достатъчно добри оръжия, да взривят и звездата на смъртта. Просто най-добрият.
Бобо W
Рицар джедай
Рицар джедай

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Вто 28 Ное - 10:22

Защото мнението трябва да е подкрепено с факти. Върби хвърля едни празни думи - маневрен, бърз... Е да, ама сравнение с XJ например той е като бръмбар пред БМВ. Въоръжението му не може и да одраска дори X-Wing, освен ако щитовете му не са предварително свалени от йонен изстрел. Тук трябва да има доводи.

XJ никога не е доказвал, че може да унищожи Звездата на Смъртта. Всъщност, практически, и X-Wing не може - той просто вкарва едно торпедо в една дупка, която е гаф на инженерите.

Почти няма изтребител без протонни заряди, така че всеки може да го постигне, особено с Люк Скайуокър като пилот.
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male
Любим цитат : "We'll put that in your biography. General Antilles was so good he couldn't fail when he tried to."

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Вто 28 Ное - 12:01

Delta-7 не е най-добрия изтребител. Лично мнение, хубаво, ама не е така Wink
Делтата е направен, за да имат джедаите кораб, с който да ходят на мисии из галактиката. Не е направен с цел да участва в битки, а за да пренася джедая. Оръжията са колкото да ги има Wink Естествено, някой джедаи са модифицирали корабите си (Сейси Тин и Анакин) превръщайки в доста добри машини за убиване, но със сигурност не са най-добрите изтребители.

XJ vs. Defender. Аз все още не мога да намеря хубава информация за XJ изтребителите. Че са били по-силни от старите модели, спор няма. Въпроса е дали са по-добри от Защитниците. И тъй като няма как иначе да ги сравня, ще прибегна до цената.
XJ влиза в масова употреба по време на войната с Южан Вонг. TIE Defender никога не е бил ползван в големи количества, поради огромната му цена. Империята е правителство, обхващащо стотици планети. Ресурсите и работната ръка, предоставени от тези планети не са достатъчни за да превърнат Защитника в стандартен изтребител. Докато XJ става типичен за Републиката, която не може да си позволи да влага всичките си ресурси в разработката на оръжия.

Сравняването по цена със сигурност не е точно, но наистина не мога да намеря хубаво инфо за XJ7 а и книгите за Южан Вонг не ги харесвам и не съм ги чел Wink
Пло Куун
Administration
Administration

Male
Брой мнения : 1462
Местожителство : Някъде там...
Registration date : 10.08.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Вто 28 Ное - 14:52

По това което казваш бих помислил,а и съм на мнение, че цената определя качеството.
Darth Sanguinis
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Вто 28 Ное - 23:14

Аз смятам че дефендъра е най добрият.Формата му го прави много маневрен и способен да се обръща на 360 градуса много лесно.Въоръжението му го прави точно машина за убиване.Радарните приемници са едни от най силните.За мощността и щитовете да не говорим-те са подобрен вариант на нрмален TIE.Просто в дефендъра ИДЕАЛНО си пасват маневреност и огнева мощ. Абе ко си говорим-Южън Вонгския изтребител си е най як Laughing
Бобо W
Рицар джедай
Рицар джедай

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Сря 29 Ное - 0:45

Всъщност Дефендъра е доста по-високо ниво от нормалния TIE - не една, а няколко стъпки по-нагоре. Преди това е бил TIE Avenger.

Забравяте все пак едно - TIE Defender е създаден около 0 БЯ. Докато XJ е създаден в началото на Южан Вонгската Война - 25 СБЯ. 25 години си е бая работа, нали?

Освен това, когато XJ7 влиза в употреба, годината е 40 СБЯ - абсолютно нормално е за 15 години да са поевтинели...

Eдин малък преглед в уукито показва лек преве на Дефендъра откъм оръжия. Но в уукито не е записано всичко за XJ, затова може да се смята, че има още дреболии, които да уравновесяват нещата или дори да ги вдигат отгоре...

Дефендър е по-бърз в атмосферата с около 500 км - XJ е 1100, TIE D е 1680 км/ч.

Хипердрайва на Дефендъра обаче е клас 2, а на ХJ - клас 1.

Интересно е, че CG, или товароподемността на NJ е с 30 кг по-малко от TIE, а може да поеме животоподдържащите системи за три дни (тук става въпрос основно за храна и вода).

Освен това ХJ има добавен инерционен компенсатор, който помага доста на пилотите.

Та - какъв е извода? Макар Дефендър да има няколко точки откъм въоръжение, или като цяло боеспособност, бих казал, че XJ е по-добър. Видиш ли, един изтребител не се определя само по боеспособността като качество. XJ е по-комфортен за пилота, по-бърз в хиперпространството, като надминава и Millenium Falcon, по-евтин е, и при всички положения е по-сигурен от Defender, по простата причина, че в Империята на никой не му пука дали пилота може да изкара два дни с тоз бавен хипердрайв или не.

Тъй че - XJ roolz е тва е:V

Ба* ма*му - изцепих се кат Врък...
Dart Vader
Sith Master
Sith Master

Male
Брой мнения : 996
Местожителство : на борда на "Екзекутор"
Професия : Ситски Лорд
Любим цитат : "This weapon is your life"-Obi-Wan Kenobi to Anakin Skywalker
Registration date : 02.10.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Сря 29 Ное - 9:19

Аз мисля че най-добрия е X-wing защото както каза онзи пич в Rogue Squadron тва изребителя които унищожи първата Звезда на смърта wink

Последната промяна е направена от на Сря 29 Ное - 10:39; мнението е било променяно общо 3 пъти
Пло Куун
Administration
Administration

Male
Брой мнения : 1462
Местожителство : Някъде там...
Registration date : 10.08.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Сря 29 Ное - 14:36

Само защото тогава разполагаха с такива.А и те са много бързи.
Darth Sanguinis
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Чет 30 Ное - 0:09

nem13 написа:
Всъщност Дефендъра е доста по-високо ниво от нормалния TIE - не една, а няколко стъпки по-нагоре. Преди това е бил TIE Avenger.

Забравяте все пак едно - TIE Defender е създаден около 0 БЯ. Докато XJ е създаден в началото на Южан Вонгската Война - 25 СБЯ. 25 години си е бая работа, нали?

Освен това, когато XJ7 влиза в употреба, годината е 40 СБЯ - абсолютно нормално е за 15 години да са поевтинели...

Eдин малък преглед в уукито показва лек преве на Дефендъра откъм оръжия. Но в уукито не е записано всичко за XJ, затова може да се смята, че има още дреболии, които да уравновесяват нещата или дори да ги вдигат отгоре...

Дефендър е по-бърз в атмосферата с около 500 км - XJ е 1100, TIE D е 1680 км/ч.

Хипердрайва на Дефендъра обаче е клас 2, а на ХJ - клас 1.

Интересно е, че CG, или товароподемността на NJ е с 30 кг по-малко от TIE, а може да поеме животоподдържащите системи за три дни (тук става въпрос основно за храна и вода).

Освен това ХJ има добавен инерционен компенсатор, който помага доста на пилотите.

Та - какъв е извода? Макар Дефендър да има няколко точки откъм въоръжение, или като цяло боеспособност, бих казал, че XJ е по-добър. Видиш ли, един изтребител не се определя само по боеспособността като качество. XJ е по-комфортен за пилота, по-бърз в хиперпространството, като надминава и Millenium Falcon, по-евтин е, и при всички положения е по-сигурен от Defender, по простата причина, че в Империята на никой не му пука дали пилота може да изкара два дни с тоз бавен хипердрайв или не.

Тъй че - XJ roolz е тва е:V

Ба* ма*му - изцепих се кат Врък...

Добре,добре,много хубави заключения.Само за едно не съм много съгласен или по точно наполовина съм съгласен.За комфорта става дума.Накъде бях чел за да си пилот на дефендър трябва да имаш над 20 или 30 успешни мисии на TIE интерсептор.Тоест на пилотите не им е много до момфорт.Знаете какво е вътре в интерсепторите.А за хипердрайва-нем това са изтребители пригодени за сериозни битки. Не се стига чааак толкова до хипердрайв.Попринцип си прав но тези изтребители дори и на дадени мисии а не на големи битки пак биват пренасяни донякъде от кораб.Повече се опира до останалите характеристики.Може би само на Делта 7 му трябва наистина хубаво устройство,а и на екс уинга защото от тях се слиза на разни планети,не е само летене
Бобо W
Рицар джедай
Рицар джедай

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Чет 30 Ное - 2:49

Да, но като кажем "най-добрия изстребител" имам впредвид най-добрия не само в битка - а във всички отношения. Т.е. не опира само до боеспособност.

Пък и на един пилот му е по-добре в комфортен изстребител. Така ще се справя по-добре и ще лети по-добре.

Хипердрайва е важен. Вярно, че повечето TIE биват пренасяни, но я си представи две ескадрили, XJ и TIE D да трябва да се гонят из хиперпространството?

Ако говорим за чисто боен изстребител, TIE D може би е по-добър. Но никой не е казал, че изстребителят служи само за бой...
Darth Sanguinis
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Чет 30 Ное - 10:37

Така е.Нооо рядко ще видиш ТИЕ д и Екс Джей да се гонят из хиперпространството.Още пове4е 4е двата никога не са ползвани в едно време.По принцип за мен понятие" най-добър изтребител" няма.Всеки има по нещо уникално което би му помогнало
Darth Vicious
Падауан
Падауан

Male
Брой мнения : 84
Местожителство : на седмото небе
Registration date : 30.11.2006

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Чет 30 Ное - 12:36

Не мислите ли, че всеки изтребител си има плюсове и минуси и не може да се определи точно, кой е най - добрия, а просто, на кой какъв модел най- много му пасва?
Моят фаворит иначе е ARC-170. Не много маневрен, но с тежко снаражение - един пилот, wingman(отговаря за оръдията на крилата и торпедата) и един заден стрелец. Мултифункционален, но не е особено ефективен, ако не е в ескадрила. А и дизайна му е мега як!
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Чет 30 Ное - 12:53

Всеки изтребител има плюсове и минуси, но някой изтребители имат повече плюсове отколкото минуси, които ги прави по-добри от останалите Wink

ARC-170 може да се ползва само от екипажи, които са тренирали много дълго заедно и координацията помежду им е невероятна, тъй като един пич лети а друг стреля, което аз до ден днешен не мога да разбера. Защо по-дяволите ти е да правиш такава глупост!
Darth Sanguinis
Ситски Лорд
Ситски Лорд

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Чет 30 Ное - 13:15

МИ КАК.Защото тея неща са тежки и сложни за управление.Как да гледаш едновременно назад и настрани за лоши,да навигираш и да следиш системите и радара на един файтър от типа на АРК
Dadi
Рицар Джедай
Рицар Джедай

Male

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Чет 7 Дек - 12:09

Sanguinis, извинявай, не разбирам поста ти. Сложни за управление, ARC не са. Не повече от нормален изтребител, де. :Р

Това, за което аз говорех, е че се изисква голяма координация между стрелящия и пилотиращия. Представи си следната ситуация: ARC лети зад Дроид-Изтребител. Стрелящия се е прицелил и се готви да стреля и изведнъж пилота прави рязка маневра и завърта изтребителя на 180 градуса и вече дулата на оръжията сочат към друг ARC. Стрелящият не може да обработи информацията толкова бързо и натиска спусъка, без да усеща, че ще уцели приятелски изтребител.

Dart Vader, това че X-Wing е унищожил Звездата не го прави най-великия изтребител. Люк взриви Звездата. Всъщност, когато командира на Червения Ескадрон се опитва да уцели слабото място, той не улучва въпреки прицелващата система на X-Wing-а му. Люк не ползва системата и уцелва :Р

Пло Куун, TIE изтребителите са много по-бързи и маневрени от X-Wing. Да не говорим за TIE Interceptor и A-Wing които са едни от най-бързите кораби в галактиката.

Sanguinis, дай сега с теб да си изясним ползата от хипердвигателя. Представи си две системи. В едната има имперска база а в другата има една ескадрила X-Wing. X-Wing-овете скачат във вражеската система и с торпедата атакуват имперската база. Междувременно базата отчаяно се опитва да вдигне ескадрилите си TIE изтребители и да ги изпрати срещу бунтовниците. Но когато TIE-овете са вече в космоса, X-Wing-овете са избягали с хипердвигателите си. Видиш ли сега колко полезен е един хипердрайв? Smile
Eager
Посветен
Посветен

Male
Брой мнения : 17
Местожителство : Echo Falls, Naboo
Професия : Rebel Commando
Registration date : 22.01.2007

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   Пет 2 Фев - 8:42

Хмм пък аз бих подходил към тази ема по ери - Старата Република, Галактическата Империя, Новата република и т.н.

Като се прибера днес ще напиша нещо по въпроса.
Вижте профила на потребителя http://forum.starwarsbg.org/
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Най-добрият изтребител?   

Най-добрият изтребител?
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next